Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Florbalový O-Cup vstoupil do dalšího čtvrtstoletí

O-Cup je největším florbalovým turnajem, který se ve městě koná. Určen je všem věkovým kategoriím. Také letos proběhl v tradičním říjnovém termínu a opět s velkou účastí.

Obě tělocvičny Základní školy Komenského 66 se staly druhou říjnovou sobotu herními plochami 26. ročníku florbalového turnaje O-Cup. Zúčastnily se jej tradiční družstva z Nového Jičína a okolí a také příznivci tohoto sportu ze vzdálenějších míst Moravy. 

“Letos jsme začali další čtvrtstoletí, takže 26. ročník tradičního turnaje. Zase je tady spousta družstev ve dvou kategoriích seniorů a juniorů. Všichni hrají celý den florbal a baví se florbalem,” uvedl Zdeněk Stanislav, pořadatel turnaje. 

Ve skupině seniorů zasáhlo do turnaje 8 týmů, mezi juniory to bylo 9 družstev. Věkové rozpětí 7 až 35 let.   

“Senioři hrají letos ve dvou skupinách každý s každým a potom systémem play off. V mladší kategorii každý s každým,” informoval hlavní pořadatel turnaje.

  ”Vzhledem k tomu, že jsme podruhé v životě v brance, tak si myslím, že jsem si docela zahrál. V pohodě zatím,” konstatoval Adam Grulich, účastník turnaje. 

  “Jsem tu poprvé, moc se mi tu líbí. Dobře jsem si zahrál a dal jsem zatím i jednu branku,” reagoval Radim Polách, účastník turnaje.  

  “Jsme tady asi popáté. Jdeme si vždycky zahrát jen tak pro srandu. Je tady super organizace, jsme tu super parta lidí, občas se tu někdo pohádá, ale jinak je to pecka. super turnaj,” podotkl Marek Novotný, účastník turnaje 

  Vítězem 26.ročníku novojičínského O-Cupu se stal v kategorii juniorů tým Luna Příbor, mezi seniory ti byli Warriors B Nový Jičín, takže hlavní putovní pohár zůstal doma.  

  “Pohár se za ta léta velice změnil Původní poháry jsou pouze v archivu našeho turnaje. Nicméně ais posledních pět let používáme nové poháry, jsou stále putovní, takže vítěz siho odnese a je celý rok v jeho držení,” vysvětlil Zdeněk Stanislav. 

  Nahlásit chybu

  Nejčtenější zprávy  Úřad práce České republiky - kontaktní pracoviště Nový Jičín
  Nový Jičín
  od 22 560 do 31 240 Kč/měsíc

  Detail

  Úřad práce České republiky - kontaktní pracoviště Nový Jičín
  Nový Jičín
  od 22 560 do 31 240 Kč/měsíc

  Detail

  BC LOGISTICS s.r.o. - Multimodal park s.r.o., Mošnov
  Mošnov
  od 110 do 130 Kč/hod.

  Detail