Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Průvodci History klubu verbovali do Laudonovy armády

Vojnu jako za Marie Terezie si mohli vyzkoušet malí návštěvníci Laudonova domu. Speciálním programem je prováděli členové místního History klubu.

Pořadové cvičení, údržba zbraně nebo obvazování raněného a přišití knoflíku - to jsou disciplíny, které museli vojáci za Marie Terezie perfektně ovládat. Malé návštěvníky expozice Laudona těmito úkoly verbovali na vojnu průvodci zdejšího History kubu. 

“Děti, které jsou tady dneska, se nám upíší na 15 let, Vzhledem k tomu, že chodí do školky tak už jako dvacetiletí chasníci z té vojny odejdou,” pousmál se Miloslav Leško, History klub Nový Jičín.

Většinu členů History klubu tvoří také děti, některé se tomuto koníčku spojenému s dějinami Nového Jičína a Zámku Kunín věnují už pět let.  

“Baví mě na tom i to, že také jezdíme po historických památkách,” sdělila třináctiletá Karolína v ve vojenském kostýmu. “Že mohu lidem říct něco, co by se jinak bez průvodce nedozvěděli,” přidala se Šárka, další členka History klubu.

Speciální program v interaktivní expozici se konal v rámci akce Tajuplný Laudonův dům, která návštěvníky zavedla také do dalších prostor objektu, včetně tvůrčí kloboukové dílny. 

“Expozice v Návštěvnickém centru  jsou otevřeny každý den. Ovšem pouze dvakrát do roka s tímto speciálním programem Tajuplný Laudonův dům. Jedná se o to, že si návštěvníci přicházejí celý dům od vrchu až dolů a musí plnit dané úkoly, za které dostanou odměnu,” podotkla Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín - Město klobouků.

Tou je, jak jinak, než vojenský žold v podobě čokoládových penízků a dalších drobných dárků, a také vlastnoručně vyrobená dekorace ve tvaru klobouku.  
Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Bílovec
Bílovec
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků