Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bude to unikátní podívaná. Lovecký pokoj zámku v Kuníně ozdobí na konci sezóny trofeje z Afriky

Zámek Kunín přichází ještě na konec sezony s překvapením pro návštěvníky. Lovecký pokoj ozdobí trofeje velkých afrických zvířat. Muzeu Novojičínska, které je správcem zámku, je zapůjčil novojičínský myslivec a cestovatel.

Pavel Míček z Nového Jičína se dlouhá léta věnuje myslivosti. V roce 2007 se vydal na první loveckou výpravu také do Jihoafrické republiky na Unico Safaris do Pretorie. 

“Tam jsem střelil první antilopu, pak jsem tam v tom roce 2007 střelil největšího Kudu, který byl hodnocen jako největší trofej na světě,” zavzpomínal Pavel Míček, myslivec. 

Cestu do Afriky pak zopakoval ještě čtyřikrát a přivezl si nespočet loveckých trofejí. 16 z nich teď po dohodě s Muzeem Novojičínska vystaví v loveckém pokoji Zámku Kunín. 

“Pro zámek to je úžasné depozitum, protože oživí naprosto výjimečným způsobem podobu loveckého salonu a připomene také, že poslední majitelé zámku Bauerové byli rodina zcestovalá, která jezdila po celém světě,” reagoval Jaroslav Zezulčík, kastelán Zámku Kunín

“V první fázi jsme se dohodli na zápůjčce. Uvidíme, jaký to bude mít trend. každopádně budu rád, když ty trofeje tady zůstanou co nejdéle,” podotkl Pavel Míček. 

Pozoruhodné úlovky tu budou letos poprvé a naposledy k vidění během prodlouženého víkendu 26.až 28. října. V pondělí si budou moci návštěvníci navíc i vyslechnout lovecké příběhy Pavla Míčka. Pak se zámek až do jara uzavře.  
Česká distribuční a.s. - NJ
Nový Jičín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků