Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Největší zájem je o slevové pasy. Senioři v Novém Jičíně chtějí cestovat a navštěvovat památky

Senior Point v Novém Jičíně byl otevřen minulý měsíc zatím jako poslední v Moravskoslezském kraji. Lidé už si na kontaktní místo zvykli. Největší zájem mají o vyřízení slevových Senior pasů.

Paní Věra Nožičková je v důchodu, ráda cestuje, navštěvuje památky a vlastivědné zajímavost. Proto i ona zamířila do nově otevřeného Senior Pointu v Novém Jičíně vyřídit si Senior pas. 

“Protože je to taková zlevněnka na různé akce. Tak jsem se zaregistrovala jsem se a teď už si vyhledám na internetu, na co to můžu použít. Pro nás důchodce je to výborná věc,” podotkla Věra Nožičková, klientka Senior Pointu. 

Kontaktní a informační centrum Senior Point bylo v Novém Jičíně otevřeno jako zatím poslední v rámci Moravskoslezského kraje minulý měsíc. Registrace Senior Pasu byla spuštěna před pár dny.  

“V tom minulém týdnu přišlo zhruba 20 lidí. Nejvíce sem chodí pro hlásiče požárů a detektory kysličníku uhelnatého a Senior pasy,” uvedl Antonín Urban, pracovník Senior Pointu Nový Jičín. 

Vyřízení Senior pasu trvá pár minut, na průkazku si lidé musí počkat asi měsíc. Informace o slevách a dalších výhodách tohoto projektu získají na webu. 

“Jedu třeba do jižních Čech, chci navštívit některé kulturní památky, tak se mohu podívat, které zámky tam třeba poskytují slevu,” vysvětlil Antonín Urban.  

Zapojení do projektu Senior pas je zdarma. Určen je lidem starším 55 let, V České republice už je jich více než 320 tisíc. Stejně tak bezplatně získají starší lidí detektory požáru a signalizaci oxidu uhelnatého. Financuje je Moravskoslezský kraj.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy