Proti kanálu Dunaj-Odra-Labe jsou novojičínský starosta i senátor

Starostové z Novojičínska, Přerovska a Olomoucka podepsali memorandum, které odmítá projekt vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe. Svůj podpis pod něj přidal i novojičínský starosta Stanislav Kopecký. Prioritou je toto téma i pro zdejšího senátora Petra Orla.

Desítky let blokuje územní plány řady obcí také na Novojičínsku projekt vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe. Senátor za tuto oblast Petr Orel spolu s kolegyní Jitkou Seitlovou vyvolali na téma v Senátu veřejné slyšení. 

“Kde se na vládu obracíme, aby se velmi výrazně zamyslela nad smysluplností této investice. Mezi tím jsme jednali se starosty dotčených obcí v regionu. Kanál by rozdělil Novojičínsko na dvě části,” uvedl Petr Orel (SZ), senátor a člen zastupitelstva, Nový Jičín.      

Následně 56 starostů podepsalo memorandum, ve kterém de facto požadují ukončení tohoto záměru.  

“Za 17 let  na radnici jsem se setkal už s několika variantami. Dnes stávající platná varianta je úplně jiná, než o které se bavíme z hlediska předložení vlády a podobně. Takže mi to celé přijde takové schizofrenní. de facto u nás by to mělo vést nějakým tunelem, což je pro mě nepředstavitelné,” reagoval Tomáš Machýček (VENKOV 2018), starosta Jeseníku nad Odrou. 

Svým podpisem pod memorandum podpořil aktivitu i Stanislav Kopecký z Nového Jičína, přestože přímo katastrem tohoto města by průplav neprocházel, nicméně jeho ochranná zóna počítá třeba s územím sousedního Šenova nebo Kunína.  

“Toto území je chráněné, tudíž nevyužitelné pro tyto obce, takže tyto obce se nemohou rozvíjet,” reagoval Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

Podle senátora i starostů by se vláda měla spíše prioritně zabývat dálniční síť, stavem dalších komunikací, a také vysokorychlostním železničním koridorem.
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 19.11. 21:24
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 170 000 Kč do 200 000 Kč

Detail

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků