Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Proti kanálu Dunaj-Odra-Labe jsou novojičínský starosta i senátor

Starostové z Novojičínska, Přerovska a Olomoucka podepsali memorandum, které odmítá projekt vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe. Svůj podpis pod něj přidal i novojičínský starosta Stanislav Kopecký. Prioritou je toto téma i pro zdejšího senátora Petra Orla.

Desítky let blokuje územní plány řady obcí také na Novojičínsku projekt vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe. Senátor za tuto oblast Petr Orel spolu s kolegyní Jitkou Seitlovou vyvolali na téma v Senátu veřejné slyšení. 

“Kde se na vládu obracíme, aby se velmi výrazně zamyslela nad smysluplností této investice. Mezi tím jsme jednali se starosty dotčených obcí v regionu. Kanál by rozdělil Novojičínsko na dvě části,” uvedl Petr Orel (SZ), senátor a člen zastupitelstva, Nový Jičín.      

Následně 56 starostů podepsalo memorandum, ve kterém de facto požadují ukončení tohoto záměru.  

“Za 17 let  na radnici jsem se setkal už s několika variantami. Dnes stávající platná varianta je úplně jiná, než o které se bavíme z hlediska předložení vlády a podobně. Takže mi to celé přijde takové schizofrenní. de facto u nás by to mělo vést nějakým tunelem, což je pro mě nepředstavitelné,” reagoval Tomáš Machýček (VENKOV 2018), starosta Jeseníku nad Odrou. 

Svým podpisem pod memorandum podpořil aktivitu i Stanislav Kopecký z Nového Jičína, přestože přímo katastrem tohoto města by průplav neprocházel, nicméně jeho ochranná zóna počítá třeba s územím sousedního Šenova nebo Kunína.  

“Toto území je chráněné, tudíž nevyužitelné pro tyto obce, takže tyto obce se nemohou rozvíjet,” reagoval Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

Podle senátora i starostů by se vláda měla spíše prioritně zabývat dálniční síť, stavem dalších komunikací, a také vysokorychlostním železničním koridorem.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy