Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín hledá strážce přechodů. Služba je vhodná pro důchodce nebo nezaměstnané

Město hledá strážce přechodů pro chodce. Ti by měli ráno dohlížet na bezpečnost dětí přicházejících do škol. Vhodná je tato služba například pro lidi v důchodovém věku a nezaměstnané.

U přechodů pro chodce v blízkosti základních škol hlídkují strážníci téměř každý den, nicméně ve městě je pět školních budov a zajistit tuto službu pravidelně u všech přechodů ze všech přístupných stran není kapacitně možné. Město proto hledá dobrovolné strážce.

“Přechody u škol pokryjeme většinou z řad městských policistů, ale pět osob nám schází a ty bychom potřebovali z řad veřejnosti,” uvedla Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.  

“Pokud máme plně obsazenou směnu plus rajonové strážníky, tak jsme schopni zabezpečit zhruba pět přechodů v bezprostřední blízkosti škol. Vytipováno jich máme jedenáct. Takže tady se nabízí ta možnost, že zbývající přechody by byly obsazeny touto službou,” sdělil Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín. 

Z řad veřejnosti tedy městská policie potřebuje 5 strážců, kteří budou ochotni stát u přiděleného přechodu ve školní dny o 7 do 8 hodin ráno. 

“Tuto službu by mohli například vykonávat rodiče na mateřské dovolené, senioři nebo nezaměstnaní. Jedinou podmínkou je zdravotní způsobilost, kterou musí potvrdit lékař,” doplnila Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

Zájemci se mohou hlásit prostřednictvím e-mailu nebo osobně přímo v sídle městské policie na Divadelní ulici. Podrobné informace jsou uvedeny na webu a facebooku města. 

 “Podstatou zřízení této služby byly četné podněty občanů na řešení dopravní situace v bezprostřední blízkosti škol, máme i některé informace přímo od ředitelů některých škol,” vysvětlil  Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín. 

Město strážcům přechodů zajistí odborné proškolení a poskytne jim potřebné vybavení. 

“Získají osvědčení na konkrétní přechod u základní školy, dostanou nějaké zastavovací terče, reflexní vesty, a poté budou vysláni na konkrétní přechod,” uzavřel ředitel strážníků.   

 U osob starších 65 let bude město  požadovat i psychotesty. Služba by měla začít fungovat od nového roku. 

Podobný preventivní projekt s bezpečnostními dobrovolníky se městská policie snažila realizovat  už v roce 2016. Tehdy hledala tři lidi, kteří by kromě dohledu u přechodů například také kontrolovali dětská hřiště. Nicméně nenašli se vhodní kandidáti.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 21 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - NJ
Nový Jičín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Bílovec
Bílovec
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry