Na opravovanou I/48 na Novojičínsku nemohou kamiony, někteří řidiči ale zákaz ignorují

Na opravovaném úseku silnice I/48 mezi Novým Jičínem a Příborem platí od listopadu zákaz vjezd kamionů nad 12 tun. Policisté tu hlídkují téměř denně a pokaždé zachytí řidiče, kteří omezení nerespektují.

Policejní hlídka stojí na začátku úseku opravované silnice u Nového Jičína, která více než dva roky prochází rekonstrukcí na dálnici D 48. Od 1. listopadu tu platí zákaz vjezdu kamionů nad 12 tun. Důvodem je špatně sjízdná provizorní křižovatka, a to zejména v nepříznivém zimním počasí.  

“Kontroly zákazu vjezdu do označeného úseku začaly 4. listopadu. Bylo  zastaveno celkem 103 řidičů kamionů a byla jim uložena bloková pokuta ve výši 159 tisíc 900 korun,” uvedl Jaromír Stecula, vedoucí Dopravního inspektorátu Nový Jičín. 

Během patnácti minut, kdy se jedné z dopravních kontrol účastnil i štáb naší televize, policisté zachytili 3 řidiče, kteří zákaz porušili. 

Nějaké značení tam bylo, něco jsem asi přehlédl, protože já jsem spíš dával pozor, ať si tam někde nerozbiju hubu, protože je tu dost chaos,” reagoval jeden z přistižených řidičů. 

“Viděl jsem tam značení, ale jezdím tady do Příbora do firmy, takže je pokuta,” přidal se další řidič. 

“O omezení jsou účastníci silničního provozu vyrozuměni přechodným dopravním značením a objízdné trasy jsou zřetelně vyznačeny. Informace o této uzávěře je zveřejněna rovněž na Národním dopravním informačním centru,” dodal Jaromír Stecula.   

Podle vedoucího dopravního inspektorátu budou kontroly na vymezeném úseku silnice pokračovat po celé zimní období.
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků