Teplo v Novém Jičíně zlevní a bude i v noci

Obyvatelé Nového Jičína, kteří odebírají tepelnou energii z městských kotelen, za teplo a teplou vodu ušetří. Město dojednalo s dodavatel snížení ceny, která navíc bude zaúčtována zpětně od počátku tohoto roku.

O dvacet korun méně za gigajoule zaplatí obyvatelé Nového Jičína, kteří odebírají teplo a teplou vodu z městských kotelen. Sleva navíc bude odběratelů, zaúčtována zpětně až k 1. lednu letošního roku a promítne se i do dalšího roku. 

“V těchto dnech probíhají vyúčtování a vyplácení přeplatků. Tato cena je po celý rok 2019 a promítne se i do dalšího roku. Projeví se tedy na snížení ceny tepla na  579,80 korun za gigajoule,” uvedl Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína. 

“Další možnost snížení ceny proběhla v rámci letošního roku díky nákupu zemního plynu, kdy v podstatě máme nyní možnost po dohodě s městem nakupovat zemní plyn na delší období a tudíž to přináší tyto výhody,” vysvětlila Martina Řeháková, obchodní náměstek, Veolia Energie ČR, region střední Morava. 

Od 1. prosince se také změní režim vytápění a dodávek teplé vody do většiny objektů a bytových domů napojených na městské kotelny. Před mnoha lety byla totiž na žádost občanů v noci dodávka tepla přerušována. Teď se bude ve většině domů topit v zimním období 24 hodin denně.

Dále město připravuje strategický plán modernizace tepelného hospodářství.  

„Na příští rok se chystá modernizace čtyř kotelen v celkovém objemu za 28,5 milionu korun,” podotkl Dobrozemský.  

Město vlastní 32 kotelen. Ty dodávají teplo a teplou vodou do 5 400 bytů, do škol, sportovišť, divadla, domů s pečovatelskou službou a dalších objektů.
Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Dalibor Seidler
Nový Jičín
od 14 740 Kč

Detail

Kurare, s.r.o.
Nový Jičín
od 13 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků