Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Teplo v Novém Jičíně zlevní a bude i v noci

Obyvatelé Nového Jičína, kteří odebírají tepelnou energii z městských kotelen, za teplo a teplou vodu ušetří. Město dojednalo s dodavatel snížení ceny, která navíc bude zaúčtována zpětně od počátku tohoto roku.

O dvacet korun méně za gigajoule zaplatí obyvatelé Nového Jičína, kteří odebírají teplo a teplou vodu z městských kotelen. Sleva navíc bude odběratelů, zaúčtována zpětně až k 1. lednu letošního roku a promítne se i do dalšího roku. 

“V těchto dnech probíhají vyúčtování a vyplácení přeplatků. Tato cena je po celý rok 2019 a promítne se i do dalšího roku. Projeví se tedy na snížení ceny tepla na  579,80 korun za gigajoule,” uvedl Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína. 

“Další možnost snížení ceny proběhla v rámci letošního roku díky nákupu zemního plynu, kdy v podstatě máme nyní možnost po dohodě s městem nakupovat zemní plyn na delší období a tudíž to přináší tyto výhody,” vysvětlila Martina Řeháková, obchodní náměstek, Veolia Energie ČR, region střední Morava. 

Od 1. prosince se také změní režim vytápění a dodávek teplé vody do většiny objektů a bytových domů napojených na městské kotelny. Před mnoha lety byla totiž na žádost občanů v noci dodávka tepla přerušována. Teď se bude ve většině domů topit v zimním období 24 hodin denně.

Dále město připravuje strategický plán modernizace tepelného hospodářství.  

„Na příští rok se chystá modernizace čtyř kotelen v celkovém objemu za 28,5 milionu korun,” podotkl Dobrozemský.  

Město vlastní 32 kotelen. Ty dodávají teplo a teplou vodou do 5 400 bytů, do škol, sportovišť, divadla, domů s pečovatelskou službou a dalších objektů.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 21 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Odry
Odry
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry