Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Projekt Bludičky zaměstná lidi s handicapem

Nový projekt, který dá práci několika lidem s handicapem, připravuje Občanské sdružení Bludička. Těsně před otevřením je dílna na zpracování vlny a tisk knih, a také průvodcovský program venkovským statkem.

Občanské sdružení Bludička v Bludovicích se dvacet let věnuje záchraně původního plemene valašské ovce. Tento počin dal postupně šanci na realizaci dalších projektů - například venkovské školy, mobilního salaše a teď nově malé dílny, která zaměstná lidi s handicapem, a spustí další vzdělávací program.  

“V Dílně U beránka máme pracoviště na zpracování vlny, takže si návštěvníci budou moci vyzkoušet různé techniky na zpracování vlny, ale budou moci třeba vidět i stříhání ovečky. Beránek jako takový je provede celým statkem,” uvedla Gabriela Žitníková, Občanské sdružení Bludička.  

  “Metodou suchého plstění z vlny vyrábíme šperky. děláme malé náušničky a začínáme dělat brože a přívěsky na klíče,” ukázala Miroslava Lešková, Občanské sdružení Bludička.  

V další části dílny bude tiskárna knih, které Gabriela Žitníková sama napsala a věnovala příběhům o životě na statku. 

“Tak nás napadlo, když jsme vymýšleli pracovní pozici do našeho sociálního podniku, že jedna by mohla být právě na pozici knihtiskaře,” dodala Gabriela Žitníková.  

Na vybavení a bezbariérové zázemí Dílny  U beránky přispěli město Nový Jičín, Moravskoslezský kraj, Místní akční skupina Lašsko a další. Rozjezd samotného provozu a zaměstnání lidí s handicapem teď závisí na jejich odborném proškolení. Informace o možnostech, jak může pomoci i veřejnost, jsou uvedeny na webových stránkách Občanského sdružení Bludička. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků