Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Showman ušitý na míru novojičínské mládeži

Studenti gymnázia spolu s dalšími hosty připravili muzikál Showman z cirkusového prostředí. Zájem vystoupit projevilo téměř 70 dětí, autoři scénáře tak museli dopisovat další role.

Největší showman je americký muzikálový film z roku 2017. Na pódiu i pod pódiem Střediska volného času Fokus ho ve svém provedení odehrálo téměř 70 žáků  zdejšího gymnázia a dalších škol, včetně základní umělecké školy. Kvůli velkému zájmu o účinkování museli scénáristé vymýšlet další a další role. 

“Takže jsem to rozšiřovali například o postavy v Barnumově muzeu voskových figurín, a další postavy aby si mohli zatančit a zároveň i zahrát,” uvedla Andrea Dostálová, scénáristka a režisérka. 

Scénář začal vznikat v červenci, první zkoušky proběhly v září. Premiéra představení v prosinci. 

“Fokus je pro nás úžasným místem, přestože jsem už měli problém s kapacitou, protože nám neustále narůstá počet zájemců, kteří to chtějí vidět. Přesto nejsme schopni jít do divadla, protože využíváme tento prostor tak, že herci mohou jít středovou uličkou,  boční uličkou, dá se jít z dalšího boku na pódium, takže máme tři průchozí místa a děj se tak aktivní a umožňuje zapojení diváků,” vysvětlila Andrea Dostálová. 

  “Nejtěžší asi bylo secvičit ty davové tance jsem rád, že se nám to nakonec povedlo a dnešní představení se moc líbilo,” podotkl Jan Bártek, role kritika a novináře.  

  “Je tam hraní, je tam zpívání, je tam tanec, takže mě to ze všech pohledů strašně moc baví,” vyjádřil se Lukáš Goláň, role Phillipa Carlyle.

  “Užívám si to strašně moc, miluji písničku,kterou zpívám, hodně to prožívám,” přidala se Dorota Dostálová, role operní zpěvačky Jenny Lind.

  “Je to úžasné, skvělé. Je to  něco, co se už pro většinu z nás asi nikdy nebude opakovat,” popsal své dojmy Jakub Dostál, role Phinease Taylora Barnuma. 

  “Na začátku je vždycky nápad, který muzikál a se kterými lidmi. Je pravda, že nám s tím pomohlo několik lidí, jednak v rámci rodiny, našich nejbližších a známých. Pak bylo potřeba ten nápad zpracovat v té rovině scénáristické. Manželka je v tomhle, myslím si, velmi kovaná a podařilo se jí ušít ten příběh vyloženě na tělo středoškolské mládeži,” uzavřel Karel Dostál, asistent scénáristky a režisérky.

  Showman se v podání novojičínských školáků dočkal na sklonku roku 8 repríz, vždy před zaplněným sálem. 

  Nahlásit chybu

  Nejčtenější zprávy