Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sirény hasičů se častěji rozezněly kvůli akutní pomoci

Sirény novojičínských hasičů se v loňském roce rozezněly o něco méně často, než v roce předchozím. Nicméně stoupl počet závažných akutních výjezdů. O statistikách roku 2019 informoval ředitel hasičů Petr Adamus.

Volání o pomoc v loňském roce vyslyšeli hasiči novojičínského územního odboru ve  2 174 případech. Je to o 113 výjezdů méně, než v roce předchozím. Nicméně o 125 vzrostl počet zásahů akutních, kterých bylo 1 666. Nejvíce hasiče zaměstnávaly technické pomoci, těch bylo 982, z toho 294 dopravních nehod.   

“Celkem naše jednotky zasahovaly u 202 požárů. V souvislosti s požáry v minulém roce bylo bohužel usmrceno 5 osob, 15 osob bylo zraněno. Jednotky při svých zásazích zachránily 26 osob a 75 osob bylo evakuováno,” uvedl Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín. 

Přímá škoda u těchto požárů přesáhla 21 milionů korun, hasiči svým zásahem uchránili hodnoty za více než 106 milionů korun. 

“Asi nejzávažnějším požárem v minulém roce byl požár ze 13. dubna, byl to požár prodejny se smíšeným zbožím ve Frenštátě pod Radhoštěm,kde zasahovalo šest jednotek. Zraněno bylo pět osob, škoda přesáhla pět a půl milionu korun a jednotky uchránily hodnoty za dalších pět milionů korun,” podotkl ředitel novojičínských hasičů. 

Neradi záchranáři vzpomínají na nejtragičtější dopravní nehodu loňského roku, z 19. srpna. 

“Na silnici I/48 u Starého Jičína při střetu dvou osobních vozidel byly usmrceny čtyři osoby,” konstatoval Petr Adamus.

Hasiči ale v loňském roce zažili i jednu pozitivní mimořádnou událost, připomněli si 50, výročí  založení novojičínské profesionální jednotky. 

“V rámci oslav jsme připravili ve spolupráci s městem Nový Jičín celodenní akci pro občany. Shlédnout mohli ukázky historické i novodobé zásahové techniky a také dynamické ukázky z práce hasič. Například činnost lezeckého družstva a vyproštění osob z havarovaného vozidla,”  zavzpomínal ředitel ÚO Nový Jičín. 

I v letošním roce připravují hasiči určité aktivity pro veřejnost, 13. března to bude den otevřených dveří ve stanicích v Novém Jičíně a v Bílovci. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy