Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Atrium novojičínské školy připomíná vězeňský dvůr, brzy z něj bude zóna relaxace

Investice v oblasti školství letos Nový Jičín nasměřoval také do relaxace a odpočinku dětí. Město opraví venkovní atrium uprostřed budovy Základní školy Komenského 66. Vznikne tu nové hřiště, oddychová zóna a venkovní čítárna.

Atrium novojičínské Základní školy Komenského 66 spíše připomíná vězeňský dvůr. Myšlenka na jeho revitalizaci je stará několik let. Konečně letos se podařilo dostat do rozpočtu města téměř 8 milionů korun na velkorysý projekt proměny rozpraskané asfaltovo-betonové plochy v prostředí vhodné pro hru a relaxaci.

“Do toho prostoru, kde v dnešní době je pouze betonová dlažba, se budou umisťovat herní prvky pro děti, a také spousta zeleně a stromů,” Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

“Takže by tady mělo být multifunkční hřiště, měla by tu být klidová a odpočinková zóna, čítárna pod stromy a také venkovní učebna, a také komunitní část, prostor s pódiem pro prezentaci školy, autorské čtení a koncerty,” doplnila Jitka Hanzelková, ředitelka ZŠ Komenského 66, Nový Jičín. 

Prostor bude v teplých měsících částečně sloužit k výuce, odpoledne jej využije družina. Stavební práce by mohly začít na konci května. Město v tuto chvíli připravuje nabídkové řízení na zhotovitele. Nicméně už teď je jasné, že termín realizace se protáhne.

“Máme tady naprojektované velké vzrostlé stromy. Jejich sázení ale nemůžeme realizovat na jaře, protože by nemusely přežít suché léto,” podotkla ředitelka školy. 

Okrasné sakury proto budou do travnatých umístěny pravděpodobně až v říjnu. Teprve potom se z atria budou moci naplno těšit i děti. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy