Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice a církve jednali o tématech, kde se jejich zájmy v životě města prolínají

Na radnici se setkali představitelé města se zástupci církví. Tradiční schůzka, která se koná jednou ročně, se nesla především v duchu diskuze o sociálních službách.

Na schůzku na radnici dorazili také letos představitelé čtyř církví, které mají ve městě zastoupení, a to církve římskokatolické, evangelické, husitské a adventistů sedmého dne. 

“Církve patří k tomuto městu. patří k té kultuře, kterou město má. A my jsme rádi, že se s nimi můžeme pravidelně setkávat, řešit jejich problémy nebo i naše společné problémy. Můžeme si vydiskutovat některé věci, které tíží je nebo které tíží nás vůči nim,” uvedl  Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína. 

Dvouhodinová debata se točila zejména kolem oblasti sociálních služeb, pomoci potřebným, ale dotkla se také náročnosti práce v této oblasti a jejího ohodnocení.

“Tím, že jsem zaměstnaný v sociálních službách, tak o těchto problémech víme, ať už jsou to nízké platy  nebo ti lidé prožívají dost krušné chvíle co se týče syndromu vyhoření a tak dále,” podotkl Marcel Brož, která je v Novém Jičíně ředitelem Charity. 

“Více se hovořilo o věcech, kde církve se snaží zapojit do života města, kde pomáhají těm potřebným a tak dále. A to je správné, protože bychom měli vycházet vstříc a měli bychom být také užiteční přes svou víru a přes prožívání křesťanství,” sdělil Alois Peroutka, děkan a farář Římskokatolické církve Nový Jičín.  

“Především to jsou ta sociální témata, tady dochází k tomu průniku, a to jsou témata, ke kterým se můžeme vyjadřovat. Myslím, že velkým problémem je to, že zaměstnanci v sociální sféře nejsou oceněni a a teď nemyslím jen finanční ocenění, ale i morální ocenění,” přidal se Pavel Prejda, farář Českobratrské církve evangelické Nový Jičín.

Tyto církve realizují sociální pomoc zejména prostřednictvím Charity a Slezské diakonie. Kromě toho také zástupci náboženských společenství připomněli, čím aktuálně žijí, katolíci například postní dobou. 

“Ale půst, aby si někdo nemyslel, že se bičujeme nebo prožíváme hladové období, tak to není. Je to příprava na Velikonoce. To znamená obnova svého vztahu k Pánu Bohu,” vysvětlil katolický farář. 

V evangelické církvi zase nadčasově prožívají přirozenou generační obměnu. 

“Máme velkou radost z toho, že přicházejí lidé mladší, střední generace nebo rodiny. Jsou to lidé, kteří mají zájem o duchovní spirituální témata  a nacházejí u nás své místo,” uzavřel evangelický farář. 

Na schůzce účastníci také pozitivně zhodnotili například podnět z loňského setkání, aby se vánoční trhy přejmenovaly správně, podle období, ve kterém se konají, na adventní. A to se také stalo. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


DANĚ V POHODĚ, spol. s r. o. pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Hrtus & Partner s.r.o.pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 95 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry