Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

NOVÝ JIČÍN: sdělení a opatření úřadů a institucí na území města k pandemii COVID-19

  • 27. března 2020 10:37,
  • Nový Jičín,

V tomto článku shrnujeme důležitá oznámení a opatření města Nový Jičín a dalších úřadů a institucí, která se týkají novojičínských občanů. Pokud máte další důležité informace k publikaci, pošlete je na email: internet@polar.cz. Článek průběžně aktualizujeme.

Základní informace

www.novyjicin.cz

https://www.facebook.com/novyjicin

Nový Jičín bude dezinfikovat zastávky a místa s odpadními nádobami

Technické služby Nový Jičín zajistily na pátek 27. března plošnou dezinfekci městských prostor. Odborná firma ošetří speciálním postřikem autobusové zastávky a místa s nádobami na směsný i tříděný odpad. Město Nový Jičín se snaží i touto cestou snížit možnost šíření koronavirové epidemie.

 https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000019661/novy-jicin-dezinfikoval-verejne-prostory

Městský úřad od 25. března funguje v omezeném režimu 

Městský úřad je částečně otevřen, a to pouze v pondělí a ve středu. 

pondělí: 13 – 16 hodin

středa: 8 – 11 hodin

Pro vyřízení neodkladných záležitostí se musí občané telefonicky objednat

Vstup do budovy úřadu a pohyb v ní je možný za předpokladu dodržování režimových opatřeních dostupných zde.

Občané mohou během omezení přístupu městský úřad kontaktovat několika způsoby, a to

  • telefonicky – kompletní telefonní seznam je na stránkách města zde,
  • prostřednictvím e-mailu na konkrétního pracoviště,
  • případně prostřednictvím datové schránky ywmb4ncv.

Naléhavé případy budou po předchozí telefonické domluvě řešeny individuálně.


Psychologická podpora Linka Agentury vojenského zdravotnictví 

Provoz: 7,00 - 00,00 hod. 

Tel. 973 255 140 , 973 255 141, 973 255 141

Infoleták zde: linka psychologické pomoci (jpg, 185 KB)

Sběrná místa pro roušky 

Od středy 25. března fungují v Novém Jičíně dvě sběrná místa, na která mohou dobrovolníci přinášet roušky. Ústenky mohou vkládat do boxů umístěných ve vstupních prostorách budovy Městské policie Nový Jičín na Divadelní ulici 8 a ve vestibulu Návštěvnického centra na Masarykově náměstí. V Návštěvnickém centru budou roušky přijímat v pracovní dny v době od 9:00 do 14:00 hodin, na městské policii každý den včetně víkendu od 7:00 do 20:00 hodin. 

Bližší informace k možnosti městu bezplatně darovat roušky budou poskytnuty na telefonním čísle 735 704 070.

Odkaz na reprotáž o "Rouškovníku" ve mísntí části Nového Jičína Žilině https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000019599/rouskovnik-pres-noc-vyrostl-v-novojicinske-ziline  

https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000019509/mesto-zavrelo-urad-a-zavedlo-linku-pro-mimoradnou-pomoc

https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000019476/novy-jicin-od-pondelka-uzavira-i-materinky-ve-skolkach-je-jen-50-procent-deti

MIMOŘÁDNÁ TELEFONNÍ LINKA Městského úřadu Nový Jičín pro osoby v karanténě, handicapované a seniory:

730 570 574

Lidé v karanténě a osamělí nemohoucí občané si mohou na této lince objednat donášku nejnutnějšího nákupu a zajištění nezbytných pochůzek, například do lékárny nebo na poštu. 

Linka je v provozu v pracovních dnech od 8:00 do 15:00 hodin, a to jen po dobu trvání nouzového stavu. Obsluhují ji pracovníci městské organizace ProSenior Nový Jičín. Nákupy a pochůzky budou probíhat pouze v pracovní dny a maximální částka, za kterou bude nákup pořízen, je 500 korun. Tato bezplatná služba slouží výhradně osamělým lidem, kteří jsou v izolaci kvůli koronavirovému onemocnění a lidem, kteří se neobejdou bez pomoci druhé osoby a jejich blízcí se o ně z důvodu karanténního opatření nemohou postarat.

Další opatření:

Uzavřeno je Návštěvnické informační centrum.  

Od čtvrtku 12. března nepřijímá nové klienty odlehčovací služba Pohoda. 

Od pondělí 16. března je uzavřen denní stacionář Domovinka.

Jsou uzavřeny všechny mateřské školy zřizované městem. 

Všechna opatření platí až do odvolání.

Na základě usnesení vlády, které zakazuje od 16. března do 24. března 2020 volný pohyb osob na území České republiky bylo zrušeno uzavírání manželství a konání svateb, a to po celou dobu trvání zákazu volného pohybu. 

V souladu s nařízením ministerstva zdravotnictví Nový Jičín v minulých dnech přerušil provoz v Beskydském divadle, kině Květen i v městské knihovně. Uzavřen je i krytý bazén s basketbalovou halou a sportoviště Tělovýchovné jednoty Nový Jičín. Mimo provoz je Středisko volného času Fokus.

Vzhledem k mimořádné epidemiologické situaci jsou zrušeny zápisy do 1. tříd původně plánované na 2. dubna. Nový termín bude oznámen rodičům dětí s dostatečným předstihem, a to na webových stránkách města, webových stránkách základních a mateřských škol, rozhlasem a podobně. Také o termínu konání zápisu dětí do mateřských škol bude radnice včas informovat.

Služba baby senior taxi, kterou zřizuje město Nový Jičín a provozuje ji společnost ROSI LOGISTIK, omezila provoz. Občany od 65 let věku, držitele průkazů ZTP nebo ZTP/P a rodiny s dětmi do čtyř let věku, kteří jsou držiteli průkazu baby senior taxi, nyní mohou přepravovat pouze k nezbytným návštěvám lékaře. Řidiči jezdí s rouškami a po každé jízdě dezinfikují vozidlo.

Od 16. března bylo uzavřeno pracoviště novojičínského Senior Pointu v Revoluční ulici 6.

DOPRAVA:

Kvůli epidemii se změnila pravidla pro cestující městskou hromadnou dopravou v Novém Jičíně, ale také na linkách příměstské autobusové dopravy. K výstupu a nástupu se smějí používat pouze zadní dveře. Přední sedadla se nesmějí obsazovat. Cestující řidič neodbavuje, aby nedošlo k jeho kontaktu s pasažéry. Více informací na: https://www.kodis.cz/cz/aktuality/novinky/513/omezeni-vznikla-koronavirem.html

Ostatní

Brose CZ spol. s r.o.
Kopřivnice
od 18 390 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

TATRA TRUCKS a.s.
Kopřivnice
od 21 500 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

SOLID PROXY s.r.o. - pracoviště Studénka
Studénka
od 15 800 do 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků