Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolníci novojičínského Rouškovníku dostali k jubileu dort

Prostřednictvím tzv. Rouškovníku, který stojí zhruba dva týdny v novojičínské místní části Žilině, se k lidem dostalo už 2 000 látkových ústenek. Ušili je dobrovolníci. Jako symbolické poděkování dostali dort se zobrazeným srdcem s rouškou.

“Pro všechny, co šijí roušky, tak jsem si dovolila upéct dort. Ať se všichni mají dobře a ať to všichni přežijeme ve zdraví,” s těmito slovy přidala dort iniciátoru aktivity Rouškovník Zuzana Žáková, autorka dortu. 

Rouškovník v novojičínské Žilině patřil k těm prvním, které v České republice začaly na konci března vyrůstat. Dnes už jejich podle údajů na sociálních sítích nepočítaně. Konkrétně u toho žilinského už ale mohli symbolicky oslavit i kulatý počet roušek, který zde dobrovolníci pověsili.

“Zítra to bude čtrnáct dnů, co jsme Rouškovník zasadili, a dva tisíce roušek za tu dobu je docela úspěch. Když si každý vezme dvě, tak jsme tím pomohli tisíci lidem,” uvedl Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina.

Jaroslav Perútka, iniciátor Rouškovníku, rozvezl kousky z  téměř pětikilové dortu dobrovolníkům, kteří roušky ušili.

“Není to jenom o Žilině, těch lidí je i hodně v Novém Jičíně, takže já si udělám seznam, zítra ráno ten dort rozkrájím a rozvezu ho aspoň tam, kam budu moct,” sdělil předseda osadního výboru. 

“Určitě jim přeju, ať si pochutnají, ať tohle všechno vydrží. Děkujeme všichni za to, co děláte,” podotkla Zuzana Žáková.  

Rouškovník stojí v Žilině před místní prodejnou potravin. Vzít si z něj roušku může zdarma kdokoliv, kdo potřebuje.

Nahlásit chybu


K tématu