Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí jezdci na koních skládali zkoušky

V areálu střediska chovu koní v Žilině se konaly jezdecké zkoušky. Mladí adepti plnili kritéria, která jim umožní soutěžit na závodech České jezdecké federace. Museli prokázat, že umí svého koně ovládat, a také předvést základní skoky.

Poslušnost koně a také prvky parkuru předváděli mladí jezdci v areálu střediska chovu koní Farmy Nový Jičín - Žilina. Skládali zde zkoušky, díky kterým už budou moci soutěžit na oficiálních závodech organizovaných Českou jezdeckou federací.

“Děti musí splnit určité kvalifikace, poté dostanou licenci jezdce a mohou se účastnit národních a mezinárodních závodů. Ta licence se skládá, jak vidíme za námi, z drezur, dole na jízdárně je parkur a ještě z teoretické části, kdy musí splnit test. malé děti ho mají formou ústní zkoušky,” uvedl Antonín Kutálek, vedoucí střediska chovu koní Farma Nový Jičín - Žilina, VFU Brno.

“Kůň se jmenuje Caspro. Už mám za sebou písemný test a teď mě čeká ještě drezura a parkur,” sdělila Eva Pavlíčková, účastnice zkoušky.

“Příprava na zkoušky trvá minimálně rok a pů. Záleží na tom, jak je jezdec šikovný a talentovaný a jakého má koně,” konstatoval Jan Kubrický, hlavní komisař zkoušky.

Licenční zkoušky byly po koronavirové epidemii první veřejnou akcí, které se v žilinské jízdárně, respektive v celé místní části Žilina vůbec konala.

“Je to první akce, kde mohou přijít lidé. Sice musíme být v rouškách, ale jsem vděční za to, že se život začíná dostávat tam, kam má správně směřovat,” podotkl Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina.

Na konci května se tu měla konat i tradiční chovatelská výstava s hodnocením plemenných koní. Zda proběhne, případně v odloženém termínu, je předmětem jednání.
Jakub Děkan & band + Kofe-In / dvojkoncert

Dnes
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Horká kaše/ Letní open –air show

Zítra
Nový Jičín, Amfiteátr Skalky, Nový Jičín

Novojičínské Od-dechovky - festival dechových hudeb Nový Jičín

16.08. 13:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků