Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radar v Revoluční přistihl už tři tisíce hříšníků, jejich počet zatím neklesá

Dodržování povolené padesátky ve městě kontroluje od března nový radar. Odhalil i takové rekordmany, kteří Revoluční ulicí jeli více než stokilometrovou rychlostí. Celkem zachytil přes 3 tisíce přestupků.

Statický radar v Revoluční ulici, kterou do města přijíždějí řidiči směrem od Valašského Meziříčí, měří rychlost v obou směrech. Od března, kdy zde byl nainstalován, zachytil více než 3 tisíce přestupků.

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Přes pětatřicet případů bylo spácháno porušení rychlosti nad 40 kilometrů v hodině, kdy musí být zahájeno správní řízení. takže radar chytá velice závažné přestupky. Rychlostní rekord, který jsme zaznamenali, byl přes 130 kilometrů v hodině.”

Průměrně denně zaznamená radar stále okolo 70 případů překročení rychlosti, předpokladem je, že tento počet bude časem klesat.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Myslím si, že to místo na Revoluční ulici je velmi vhodně zvoleno. Za prvé je tam vysoký průtok vozidel do našeho města opravdu zpomaluje. A za druhé ta míra přestupků je konzistentní je neustále ve stejné výši.”
Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Můžu říct, že drtivá většina těch přestupků je kolem porušení rychlosti lehce přes šedesát kilometrů v hodině.”

Radnice radar pořídila za necelé dva miliony korun. Pokuty se podle výše provinění pohybují od 500 do 2 000 korun. Majitel vozidla, které radar při přestupku zachytil, by měl doporučený dopis s informací a vyčíslením sankce obdržet do dvou týdnů.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Tyto měřící body budeme ve městě rozšiřovat. Zatím máme v plánu radar přemisťovat do pěti rizikových míst. Do konce roku by toto zařízení mohlo fungovat i na ulici Palackého."

Na výběru lokalit spolupracuje radnice s dopravní policií. Samotný radar lze také využít k získání podrobných údajů o dopravní situaci v daném místě.

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Po dobu zapnutí radaru od počátku března projelo místem 312 tisíc vozidel. Dále jsou zde měsíční a týdenní statistiky. Můžeme vidět, že nejvíce vozidel zde projede v pondělí a v úterý.”

Nejvíce automobilů projede Revoluční ulicí v pracovní dny mezi třetí a čtvrtou odpoledne.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy