Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slavnost města nebude, kulturní léto ano. Jevištěm se stane i nádvoří Staré pošty

Městská slavnost letos v září nebude. Definitivně o tom rozhodli radní. Některé menší akce během léta, koncerty a festivaly, se ale uskuteční. Jejich rozsah bude záležet na rychlosti rozvolňování vládních omezení.

Největší kulturní akce v Novém Jičíně, Slavnost města, letos nebude. Radní tak rozhodli vzhledem k tomu, že stále neví, jak rychle bude vláda rozvolňovat opatření přijatá v souvislosti s koronavirem, a jaká pravidla pro pořádání velkých akcí budou platit v září.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Čekali jsme do poslední volné chvíle, do kdy ještě bylo ty slavnosti zachránit. Ale už ta chvíle nastala, protože bylo potřeba dát informaci i účinkujícím, zda budou nebo nebudou vystupovat.”

Dalším důvodem bylo to, že na velké části programů slavnosti se podílí i základní a mateřské školy, které byly zavřené a aktuálně řeší jiné priority.

Pokud to situace dovolí, má město v plánu uspořádat v původním termínu konání slavnosti 5. září alespoň větší koncert. Na Staré poště bude připravena výstava, která připomene zamýšlené téma letošní slavnosti - 400 let od doby, kdy byl Nový Jičín uznán královským městem.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Naopak ta dobrá zpráva je, že zatím máme v plánu uskutečnit kulturní léto. S tím, že akce by se nekonaly na náměstí, ale předběžně máme domluveno, že by se konaly v areálu Nového Slunka a na Skalkách.”

Městské kulturní středisko hledalo pro letní produkce venkovní prostory, ve kterých lze kontrolovat počet účastníků. Kulturou tak ožije rovněž nádvoří Staré pošty.

Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “Jsme rádi, že můžeme začít provozovat kulturu v Novém Jičíně. Novojičínské kulturní léto bude, jsme na něj připraveni, dávají se do tisku plakáty. První akcí bude 13. června na nádvoří Staré pošty Lenka Hůrzová. Dále jsme zavedli akci Novojické čtvrtky, což jsou folkové večery, kde mohou hrát také amatérští umělci, takže všechny rovněž zveme na nádvoří Staré pošty.”

Součástí Novojičínského léta jsou kulturní, sportovní a jiné společenské akce. Chybět nebude Streetball, ani už zažitý Festival pod kaštany nebo kino pod širým nebem.

Připraveny jsou koncerty Anny K., Lenky Filipové, Věry Martinové nebo kapely Buty. O programu budou informovat webové stránky a facebook města i kulturního střediska. Na Skalkách budou své akce také pořádat i jiné subjekty, než městské organizace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy