Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Josef Zimovčák přivezl do Nového Jičína cyklotour na pomoc dětem

Nový Jičín se stal zastávkou sportovně-charitativního projektu Na kolem dětem. Několik desítek cyklistů se jízdou napříč republikou vydalo podpořit malé onkologické pacienty. V čele pelotonu nechyběl na vysokém kole Josef Zimovčák

Na novojičínské náměstí dorazila 11. cyklotour Na pomoc onkologicky nemocným dětem. Peloton zde zastavil v rámci první etapy, odstartovala v Kopřivnici a jejím cílem byla po 101 kilometrech Slopná na Zlínsku.

Josef Zimovčák, pořadatel cyklotour: “Projekt Na kole dětem má čtyři významy, čtyři P, jak říkáme. Pomoc dětem, partnerství, to jsme my lidé, kteří se potkáváme, poznání krásy naší vlasti a pohyb.”

Mnohonásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole Josef Zimovčák absolvuje celou desetidenní tour s dalšími pětadvaceti cyklisty. Průběžně se k nim připojují další účastníci.

Svatopluk Kolář, účastník cyklotour: “Pokud se to jede přes Kopřivnici, tak se vždy zúčastňuji.”
Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Já jezdím téměř pravidelně do práce na kole, takže se k nim připojím, alespoň je vyprovodím minimálně do Loučky.”

Město Nový Jičín věnovalo na pomoc dětem pět tisíc korun. Jakoukoliv finanční částku mohli lidé na náměstí vložit i do skleněné kasičky.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “My jsme rádi, že jsme se k tomu mohli jako partner přidat a přispět jednak nějakou drobnou částkou, občerstvením a oficiálním přivítáním.”

Přestože cyklotour pomáhá dětem, tak právě ony se letošního ročníku vzhledem ke koronavirové epidemii účastnit nemohly.

Josef Zimovčák, pořadatel cyklotour: “Školy bývají vždycky takové dost zásadní v tom, že jsou tady s námi na náměstí a jedou kousek s námi.

Pořadatelé se proto rozhodli, že v příštím roce cyklotour povede po stejné trase, jako letos, aby si ji zapojená města mohla užít naplno.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy