Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodáci přivítají pochodem kolem studánek léto, Fokus připraví zálesáckou svačinu

Jarní zahájení turistické sezony na Studánkové trase letos narušila epidemie. Nicméně Klub rodáků a přátel města spolu se Střediskem volného času Fokus akci nevzdali - a posunuli ji na červen. Místo otevírání studánek teď pochodem přivítají léto.

Organizovaná turistická vycházka kolem zdrojů pramenité vody v lokalitě kolem Puntíku se obvykle koná na konci dubna a je symbolickým otevřením Studánkové trasy. Ta vznikla před léty z popudu některých členů Klubu rodáků a přátel města.

Pavel Wessely, Klub rodáků a přátel města NJ: “Veřejnost se zajímala o to, jestli bude otevírání studánek. Ale všichni pochopili, že v situaci, kterou nám koronavirus připravil, to nebylo možné. Zkonstatovali jsme ale, že v době 20. června, kdy je první letní den, by se tato akce dala už realizovat, takže chceme přivítat léto při studánkách.”

Desátým rokem podporuje rodáky v pořádání této akce také Středisko volného času Fokus.

Pavel Sedlář, SVČ Fokus Nový Jičín: “Tradice se nemění. Opět připravíme zálesácky oběd. tentokrát ale nebude jen škvařenice z vajec, ale budou i na výběr párky a špekáčky.

Klub rodáků vždy před sezonou celou trasu zkontrolují a dají do pořádku. Už několikrát se stalo, že ji poničila vichřice. Popadané stromy loni dokonce polámaly dřevěnou lávku. Fokusáci zase připravili keramické turistické značky.

Pavel Sedlář, SVČ Fokus Nový Jičín: “Značení Studánkové trasy děláme spolu s panem Wesselym. Naše děvčata z keramiky dospělých připravují značky a cedulky k jednotlivým studánkám.”

Pořadatelé pochodu očekávají tradičně velký zájem turistů, bývá jich více než stovka.

Pavel Wessely, Klub rodáků a přátel města NJ: “To je akce, na kterou se všichni těší, nebudeme muset spěchat, protož ejak známo, první letní den je nejdelší den v roce.”

Sraz účastníků je v sobotu 20. června v 11:45 hodin v Žilině u autobusové zastávky U partyzána. Z Nového Jičína jede spoj o deset minut dříve z autobusového nádraží.
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy