Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Streetball na náměstí bude, musí mu přát počasí

Poprvé po rozvolnění vládních omezení se Masarykovo náměstí zaplní lidmi, a to poslední červnovou sobotu. Konat se zde bude tradiční sportovní akce - centrum města ožije turnajem ve streetballu.

Basketbal hraný tři na tři si v Novém Jičíně získal popularitu už před více než dvaceti dvaceti lety. Také letos, i když v o něco pozdějším termínu, příznivci této hry o oblíbený turnaj nepřijdou. Streetball pořádaný basketbalovým klubem a Střediskem volného času Fokus startuje ráno v sobotu 27. června.

Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín: “Předpokládám, že to bude jedna z prvních akcí na novojičínském náměstí. Takže zvu všechny milovníky basketbalu, streetballu zvláště, aby se dostavili a přišli povzbudit své děti a přátele.”

Pavel Sedlář, SVČ Fokus Nový Jičín: “Letos se po deseti letech dočkáme dvou nových košů. Hřišť by mělo být sedm. Budeme dbát na zvýšenou hygienu.”

Oficiálně už tato akce několik let nesla název Sportfest a přizvala k sobě i další disciplíny, atletiku, cyklistuku a házenou. Letos ale půjde pouze o pouliční basketbal. Zahrát si mohou přijít děti i dospělí, muži i ženy. Podrobné informace jsou na webu basketbalového klubu a Fokusu.

Co by ovšem konání letošního streetball mohlo ještě ohrozit, je déšť.

Pavel Sedlář, SVČ Fokus Nový Jičín: ”Snad nám vyjde počasí, protože letos je to výjimečné v tom že začínáme později, ale nemáme mokrou variantu. Takže, kdyby bylo škaredě, streetball letos nebude.”

Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín: “Protože v předcházejících letech jsme měli vymyšlenou variantu se zimním stadionem, který je v současné chvíli v rekonstrukci. Přesto doufám, že počasí nám vyjde, a že všechny všechny milovníky streetballu na náměstí uvidíme. My se snažíme touhle formou podpořit sport, aby děti, které sportují ukázaly těm, které se nehýbou, že sport je příjemným způsobem trávení volného času.”

Streetball je mimo jiné novým olympijským sportem, poprvé se měl na světových hrách objevit letos v Tokiu. Jeho velkým propagátorem je Novojičíňák Zbyněk Choleva, bývalý hráč basketbalu a extraligový kouč, který je nyní trenérem české streetballové reprezentace.
Jakub Děkan & band + Kofe-In / dvojkoncert

14.08. 20:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Horká kaše/ Letní open –air show

15.08. 20:00
Nový Jičín, Amfiteátr Skalky, Nový Jičín

Novojičínské Od-dechovky - festival dechových hudeb Nový Jičín

16.08. 13:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 90 do 110 Kč/hod.

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Odry
Odry
od 88 do 88 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků