Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Volejbalistky si halu v Novém Jičíně pochvalují, už jim tu nesvítí do očí

Halu ABC v Novém Jičíně už po rekonstrukci znovu naplno užívají sportovní oddíly. Během stavebních prací z ní zůstaly stát jen obvodové zdi a palubovka. Konkrétně volejbalistky si na ni pochvalují praktické věci - nové šatny a zejména žaluzie.

Nejvíce času na trénincích tráví v novojičínské hale ABC házenkáři a volejbalistky. Právě děvčata sportující pod vysokou sítí si po několikaměsíční rekonstrukci nové moderní prostředí velmi pochvalují.

hráčka Volejbalu Nový Jičín: “Hala je díky obložení jakoby celá světlejší, a to je fajn.”
hráčka Volejbalu Nový Jičín: “Líbí se mi opravené šatny.”

Jejich trenérka, bývalá hráčka volejbalové extraligy a několikanásobná mistryně republiky, vidí i další praktický přínos kompletní rekonstrukce. Při hře už děvčatům nesvítí slunce do očí.

Jana Šuríková, trenérka Volejbalu Nový Jičín: “Hala se velmi zesvětlila. Na oknech přibyly žaluzie a při slunci je to velmi praktické, že se dá prostor zatmavit a balony se nám neodráží ve světle.”
Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Z původní stavby zůstaly pouze obvodové zdi. Vše ostatní od rozvodů, oken, zateplení, střechy je nové.”

K hale přibyla přístavba na nářadí, nadstavba s šatnami a uvnitř malá tribuna. Prostředí sportoviště, dá se říci, zútulnilo použití dřeva.

Tomáš Kudělka, architekt: “Ta základní nosná konstrukce je ve formě dřevěných lepených vazníků a tím pádem jsme chtěli i při použití obkladových materiálů uvnitř v hale zachovat ten dřevěný ráz.”

Rekonstrukci haly za více než 30 milionů korun zaplatilo z dotace ministerstvo školství a město. Sportovci si ji oficiálně převzali do užívání nyní v červnu v rámci slavnostního otevření.

Témata: volejbal,  Kudělka,  hala ABC,  šuríková
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků