Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Horní nádraží a viadukt jsou města, cyklostezka bude delší

Prodloužení cyklostezky Koleje už nestojí nic v cestě. Městu se podařilo vykoupit další potřebné pozemky, zejména areál bývalého Horního vlakového nádraží, a také viadukt v Bludovicích.

Cyklostezka Koleje začíná na okraji Nového Jičína v místě bývalého železničního přejezdu na ulici Rybníčky. Tím, že radnice od železniční správy vykoupila za 2,9 milionu korun areál tzv. Horního nádraží, může start trasy posunout směrem do města.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Nyní bude na řadě studie, která by měla zhodnotit využití celého objektu. Nicméně už v tuto chvíli je zřejmé, že jedním z podstatných využití části areálu je prodloužení stávající cyklostezky, měla by vést až k bývalé výpravní nádražní budově.”

Trať pro cyklisty se protáhne o zhruba 300 metrů na rovných deset kilometrů. V budově by mohl být například servis pro kola. O přímém prodeji areálu, který byl ve správě železničních cest, rozhodla vláda letos. Radnice o to požádala v roce 2018.

Cyklostezku ale také čeká rozšíření opačným směrem.V místní části Bludovice město už také vykoupilo za 1,7 milionu korun od ministerstva obrany pozemek v úseku bývalé vojenské vlečky, která kdysi sloužila jako spojka do zdejšího vojenského opravárenského podniku.

Lenka Ondřejová, cyklokoordinátorka města Nový Jičín: “To plánované rozšíření by mělo být v délce necelých 600 metrů, mělo by navazovat na stávající cyklostezku a pokračovat dál na železniční most, který vede přes velmi frekventovanou silnici první třídy.”

Cyklisté se tak budou moci bezpečně vydat například směrem k výletním lokalitám Čerťák a Skalky. V současné době se zpracovává projektová dokumentace.

Lenka Ondřejová, cyklokoordinátorka města Nový Jičín: “Městu se podařilo získat dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje, a to z dotačního titulu Podpora rozvoje turistiky. Odhadujeme, že výdaje by měly být ve výši 580 tisc korun, z toho dotace představuje 300 tisíc. Očekáváme, že projektová dokumentace by měla být hotova začátkem příštího roku.”

Cyklostezka z Nového Jičína do Hostašovic je v provozu téměř šest let. Vede na místě bývalých kolejí, které v roce 2009 zničila blesková povodeň, provoz byl přerušen a ministerstvo dopravy rozhodlo o zrušení této trati.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy