Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V hale ABC už hru nekazí špatné světlo a interiér voní dřevem

Halu ABC už po rekonstrukci znovu naplno užívají sportovní oddíly. Během stavebních prací z ní zůstaly stát jen obvodové zdi a palubovka. Volejbalistky si na ni pochvalují praktické věci - nové šatny a zejména žaluzie.

Nejvíce času na trénincích tráví v hale ABC házenkáři a volejbalistky. Právě děvčata sportující pod vysokou sítí si po několikaměsíční rekonstrukci nové moderní prostředí velmi pochvalují.

hráčka Volejbalu Nový Jičín: “Hala je díky obložení jakoby celá světlejší, a to je fajn.”
hráčka Volejbalu Nový Jičín: “Líbí se mi opravené šatny.”

Jejich trenérka, bývalá hráčka volejbalové extraligy a několikanásobná mistryně republiky, vidí i další praktický přínos kompletní rekonstrukce. Při hře už děvčatům nesvítí slunce do očí.

Jana Šuríková, trenérka Volejbalu Nový Jičín: “Hala se velmi zesvětlila. Na oknech přibyly žaluzie a při slunci je to velmi praktické, že se dá prostor zatmavit a balony se nám neodráží ve světle.”

I když byla hala dokončena v únoru, sportovci si ji oficiálně převzali do užívání až v červnu v rámci slavnostního otevření.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Z původní stavby zůstaly pouze obvodové zdi. Vše ostatní od rozvodů, oken, zateplení, střechy je nové.”

K hale přibyla přístavba na nářadí, nadstavba s šatnami a uvnitř malá tribuna. Prostředí sportoviště, dá se říci, zútulnilo použití dřeva.

Tomáš Kudělka, architekt: “Ta základní nosná konstrukce je ve formě dřevěných lepených vazníků a tím pádem jsme chtěli i při použití obkladových materiálů uvnitř v hale zachovat ten dřevěný ráz.”

Rekonstrukci haly, která je majetkem tělovýchovné jednoty, v ceně 33 milionů korun zaplatilo z dotace ministerstvo školství a město.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Nacházíme se na sportovišti, které je v majetku tělovýchovné jednoty, ale tato budova je na území města, je určena pro to, aby naše děti, naší obyvatelé sportovali v tomto zařízení. Tudíž i město se z jedné třetiny podílelo na této rekonstrukci.”
Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Je pravda, že bez podpory města bychom nebyli schopni tento záměr realizovat. pravidelm ministerstva školství bylo, že 70 procent dotace poskytne ministerstvo, 30 procent jsme měli mít zajištěno z jiných zdrojů. Tím jiným zdrojem je pro TJ město, protože TJ má omezené množství tvorby vlastních prostředků.”

Halu ABC, kromě sportovních oddílů, využívá k hodinám tělesné výchovy i Základní škola Tyršova.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků