Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve školách je rušno, na Tyršově se zbaví vlhka a klecí

Školní budovy jsou opět bez dětí, ovšem některé plné stavebních dělníků. Například v Základní škole Tyršova začala rekonstrukce suterénu. Klecové šatny tu nahradí mezi dětmi dlouho žádané skříňky.

Nový Jičín dá na letošní údržbu a modernizaci škol a školek více než 24 milionů korun. Největší část peněz, téměř 8 milionů korun, proinvestuje v Základní škole Tyršova.

Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín: “Kde jsme se konečně dostali k tomu, že můžeme opravovat šatní bloky, ale zároveň s tím i velkou část sanací. Ta budova je vlhká, ta vlhkost se ukázala paradoxně i při té nové fasádě, ta vlhkost vzlínala.”
Hana Juchelková, zástupkyně ředitele ZŠ Tyršova, Nový Jičín: “Zvenku jsou odbagrovávány zdi a odvlhčovány a uvnitř probíhá sanace, odstraňování omítek a starých elektrorozvodů a instalace nových.”

Vnější plášť školy byl opraveno před třemi lety, kdy si připomínala 130. výročí založení. Stáří budovy se pak negativně projevilo právě ve sklepních prostorách. Ty prochází změnou, která navíc potěší téměř 300 dětí z druhého stupně.

Hana Juchelková, zástupkyně ředitele ZŠ Tyršova, Nový Jičín: “My jsme měli staré klecové šatny ještě z dob minulého století. Sice měly své kouzlo, ale děti toužily po moderních nových skříňkách, tak konečně se na ně mohou těšit.”

Rušno je ale také v dalších městských školách, v té na ulici Komenského 66 začíná revitalizace atria za více než 6 milionů korun, na Jubilejní a Dlouhé se například budují venkovní učebny a výukové kuchyňky. Mateřská škola Máj, její pracoviště na Jubilejní ulici, bude mít za 3 miliony korun opravenou zahradu.

Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín: “Ta budova doznala velké změny, když se v minulém roce opravovala fasáda, střecha a okna. Teď se konečně dostalo na tu zahradu a předláždění předprostoru zahrady. Takže děti, když přijdou, budou mít celou novou zahradu včetně herních prvků.”

Vznikne tu dráha pro koloběžky, bludiště, pískoviště a ohniště s lavičkami.

Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín: “Samozřejmě v rámci finančních úspor na městském úřadě jsme pozastavili některé údržby, které nebyly tak závažné, jako jsou například opravy plotů a jiné.”

Naopak zásadní a dlouho připravované projekty škrty v rozpočtu způsobené aktuální krizí, neohrozily.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy