Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O volby mívá v novojičínské nemocnici zájem pár desítek pacientů

Své volební právo mohou v případě krajských a senátních voleb uplatnit také lidé, kteří budou hospitalizování ve zdravotnickém zařízení. Například v novojičínské nemocnici budou seznam pacientů, kteří mají zájem o příchod volební komise s přenosnou schránkou, aktualizovat až do pátečního dopoledne.

Zájem hospitalizovaných pacientů využít své volební právo zjišťují v novojičínské nemocnici před každými volbami, stejně tak tu bude personál obcházet lůžkové části před zahájením těchto říjnových krajských a senátních voleb.

Martin Janík, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Termín, na kterém jsme se dohodli, je do pátku do rána, kdy potřebujeme zajistit to, že tam zahrneme i pacienty, kteří budou hospitalizovaní pozdě ve čtvrtek nebo v pátek ráno tak, aby dostali šanci volit.”

Denní průměr hospitalizovaných pacientů je v této nemocnici zhruba do 4 set lidí. Při posledních volbách tu projevily zájem o účast necelé dvě desítky osob. Současně platí i další služby pro voliče, kteří jsou nemohoucí vzhledem ke zdravotním potížím nebo i věku, a jsou doma.

Renáta Kelnarová, vedoucí odboru správních agend, MěÚ Nový Jičín: “Mohou volat na městský úřad už v této době nebo přímo do volebních místností, že potřebují přenosnou volební schránku. Komise na místo vyšle své členy.”
Martin Janík, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Jsme připraveni i na situaci, kdy by se vyskytl pacient, který bude hospitalizovaný s infekcí covid-19. Zatím takové nemáme.”

V případě, že by byl v nemocnici pozitivně testovaný člověk a měl by zájem hlasovat, musí se volební komise vybavit ochrannými prostředky a vstoupí do prostoru vyčleněného pro tyto pacienty a ti budou moci odvolit.
Česká distribuční a.s. - Odry
Odry
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

DANĚ V POHODĚ, spol. s r. o. pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Bílovec
Bílovec
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků