Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Volby skončily, začalo sčítání hlasů. Například v Novém Jičíně účast zřejmě kopíruje situaci před čtyřmi lety

Hlasování o budoucím složení krajského zastupitelstvo a v některých místech 1. kolo senátních voleb jsou u konce. Volební místnosti se ve 14 hodin uzavřely a začalo sčítání hlasů. Například v Novém Jičíně, konkrétně ve volebním okrsku číslo 6, odhadují volební účast na 30 procent.

Pro obyvatele Nového Jičína starší 18 let úderem 14. hodiny letošní volby definitivně skončily. Rozhodovali zde pouze o budoucím složení krajského zastupitelstva, senátní volby se jich netýkají.

Emilie Mrštíková, místopředsedkyně okrskové volební komise č. 6, Nový Jičín: “Volby proběhly poklidně, lidé přicházeli po celou dobu průběžně, dodržovali rozestupy a pokyny volební komise. Sundávali roušky pro identifikaci a vše brali s humorem. Jedinou výjimkou bylo, když se jednomu pánovi nelíbilo, že se mu kontrolovala platnost občanského průkazu. Měl výhrady, ale nakonec odvolil v pohodě.”

Podle odhadů a zkušeností místopředsedkyně volebního okrsku se tady volební účast pohybuje kolem 30 procent, stejně jako před čtyřmi lety.

Emilie Mrštíková, místopředsedkyně okrskové volební komise č. 6, Nový Jičín: “Tady lidé chodí k volbám odpovědně, účast je tady vždy podobná. mají snahu rozhodovat.”

Pokud bude sedět počet vydaných obálek s počtem těch vhozených, předpokládají členové této volební komise, že s počítáním budou hotovi do hodiny.
Česká distribuční a.s. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Odry
Odry
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků