Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Závlahu městské zeleně i úklid sněhu zvládnou nové stroje

Technické služby města obnovují zastaralé vybavení. Ve vozovém parku přibyly dvě multifunkční vozidla. Využít se dají celoročně. V zimě dokážou uklidit silnice a chodníky, v létě zavlaží městskou zeleň.

Pracovníci technických služeb se seznamují s obsluhou právě dovezených multifunkčních vozidel. Jedno auto bude využíváno při péči o veřejnou zeleň, druhé bude sloužit při úklidu komunikací, dostanou se i na chodníky a do úzkých uliček. Výbavu vozidle lze podle potřeby měnit, nasazením radlice a zařízení na sypání soli na zimní údržbu, nebo proměnou na sklápěč na převoz různých materiálů..

Pavel Tichý, ředitel TS Nový Jičín: “Při řešení zadání této zakázky jsme volili tu cestu, abychom v rámci příslušenství vozidel je mohli využívat celoročně.”

Zvláště práce s novou technikou na zalévání může být pro obsluhu i určitou zábavou.

Jan Majchrak, středisko zeleně, TS Nový Jičín: “Je to hlavně nové auto, čtyřkolka s pohonem čtyři krát čtyři. Na zalévání to bude dobré, protože to má to přední rameno na zalévání a větší sud na vodu. Je to lehce ovladatelné, všude se s tím dá vjet.”
Jiří Vyvial, zástupce dodavatelské firmy: “To rameno dosáhne až do výše tří a půl metru a slouží k tomu, aby se zalévaly květiny v kořenáči na sloupech veřejného osvětlení, případně z chodníků tam, kde pracovník nedosáhne.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Ta stávající technika už dosloužila, tudíž se nám podařilo vysoutěžit tyto dva multifunkční vozy v celkové hodnotě zhruba 6 milionů korun.”

Dvě třetiny nákladů na pořízení nových aut uhradily technické služby ze svého investičního fondu, třetina částky šla z rozpočtu města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy1. ZLATÁ SERVISNÍ s.r.o. - Čerpací stanice MOL, pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 19 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

BC LOGISTICS s.r.o. - Multimodal park s.r.o., Mošnov
Mošnov
od 110 do 130 Kč/hod.

Detail

BOHEMIA MARTEN CORPORATION a.s. - LIDL Studénka
Studénka
od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry