Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knihovna slaví výročí, zve nové čtenáře a promine penále dlužníkům

Městská knihovna si výstavou “Knihy mají své osudy” připomíná významné výročí, právě před 130 lety se datuje počátek veřejného knihovnictví v Novém Jičíně. Prezentace je otevřena od 5. října a potrvá až do 22. prosince. První říjnové pondělí je také začátkem 24. ročníku celostátního Týdne knihoven.

Renáta Domoráková, vedoucí Městské knihovny v Novém Jičíně: “My jsme v Týdnu knihoven měli naplánovány přednášky, akce pro děti a celé rodiny, ale bohužel ty akce jsou od 5. října všechny zrušeny.”

V platnosti zůstává v Týdnu knihoven od 5. do 9. října registraci dospělých i dětských čtenářů na celý rok zdarma. Vyzkoušet si služby knihovny bezplatně mohou zcela noví čtenáři, kteří zdejší knihovnu ještě nenavštěvovali. Stávající čtenáři mohou využít vyhlášení amnestie poplatků za upomínky.

Od 19. října proběhne také Burzu knih.

Renáta Domoráková, vedoucí Městské knihovny v Novém Jičíně: “Je to Burza knih, která byla přerušena z důvodu koronaviru v březnu. Tohle je její pokračování. Čtenářům budou nabídnuty knihy, které jsou už vyřazené. Knihovna samozřejmě doplňuje knihovní fond každý rok průběžně novými svazky a tohle jsou knihy, které buď duplicitní nebo už splnily svůj účel, že kolovaly v našich obsluhovaných knihovnách po celém okrese, a dáváme jim druhou šanci a nabízíme je čtenářům za symbolickou cenu.”

Knižní výprodej potrvá do konce měsíce října. Na 3. listopad pak ještě knihovna plánuje besedu se spisovatelem Arnoštem Vašíčkem.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Česká distribuční a.s. - Bílovec
Bílovec
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail