Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zimní stadion je pod novou střechou, práce o měsíc prodloužil déšť

Půl roku trvající rekonstrukce střechy zimního stadionu skončila. V průběhu září ještě firma opravovala vnitřní prostory, do kterých zateklo. Tato stavební akce byla největší investicí města v letošním roce.

Zimní stadion, který je majetkem města, kryje nová střechu. Veškeré práce v objektu měly skončit do konce srpna, nicméně po dohodě se stavební firmou pokračovaly ještě v září, zejména v technickém zázemí stadionu, do kterého zateklo během deštivého června. Nicméně ledovou plochu už měli hokejisté i během dokončovacích zásahů k dispozici.

Lubomír Furmánek, místopředseda HK Nový Jičín, provozovatel sportoviště: “Hokejový klub vydechne, protože jsme jezdili měsíc a půl po jiných zimních stadionech, bylo to náročné také především pro rodiče.”

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Díky, v uvozovkách, nezabezpečení stavby ze strany zhotovitele došlo k zatečení do vnitřních prostor, které nebyly předmětem rekonstrukce. Město i provozovatel. hokejový klub, intenzivně řeší se stavební firmou záležitosti týkající se náhrady škody, uplatnění z pojistky firmy a podobně.”

Rekonstrukce střechy sportoviště je největší investiční akcí města v letošním roce. Přišla na necelých 55 milionů korun, z toho vícepráce představují částku 4,4 milionu.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Na tuto akci byla získána dotace z ministerstva školství z programu Sport - investice pro územní samosprávné celky ve výši 25,3 miliony korun.”

Součástí projektu je úsporné osvětlení, nové ozvučení, led obrazovka a vzduchotechnika. Nainstalováno zde bude také i nové protipožární zabezpečení.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Je možná málo známé, že zimní stadion byl několik let užíván na základě předčasného užívání stavby, čili nebyl zkolaudován. Nicméně v rámci navazující investiční akce, což je instalace elektronického protipožárního systému, dojde k tomu, že bude moci být objekt zkolaudován.”

Dalším navazujícím projektem, který bude financovat město, je dozdění jižní stěny stadionu. Klub také plánuje vybudování cvičné střelnice pro hokejisty.

Lubomír Furmánek, místopředseda HK Nový Jičín, provozovatel sportoviště: “Ta střelnice by měla vzniknout vlevo od časomíry, tím pádem nebudeme mít tréninkovou střelnici pod časomírou, čímž ji ochráníme. I když od dodavatele té LED obrazovky máme dobrozdání, že s tím se nemůže nic stát, ale přece jen hrát hokej pod ní by bylo nebezpečné.”

Potřebným stavebním zásahem bude i kompletní přebudování zborceného venkovního schodiště.
Česká distribuční a.s. - Bílovec
Bílovec
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Odry
Odry
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - NJ
Nový Jičín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků