Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Unimobuňky ve středisku zeleně splnily účel a ušetřily miliony

Středisko zeleně technických služeb vybudovalo nové zázemí pro zaměstnance. Místo původně plánované zděné stavby zajistilo montovaný objekt z unimobuněk. Město tak v rozpočtu ušetřilo 5 milionů korun.

Nový objekt, ve kterém budou sklady a šatny včetně sprch pro zaměstnance střediska zeleně technických služeb na Palackého ulici, byl ze čtyř unimobuněk postaven během pár hodin.

Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “My jsme hlavně potřebovali vyřešit kapacitu prostor pro zaměstnance, a to jak z hygienických důvodů, tak i z důvodů šaten.”

Přitom původním záměrem ještě z dob minulého vedení města i této příspěvkové organizace bylo rozšířit zázemí střediska nadstavbou současné nízké zděné budovy.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “V průběhu let došlo ke změně, protože ta investice by byla zhruba ve výši šesti milionů korun, tak jsme se s novým panem ředitelem vymysleli jinou strategii revitalizace tohoto místa. Objednali jsme unimobuňky. Ty nás vyšly na milion korun. Splňují všechny naše potřeby a navíc jsme získali i skladovací prostory.”

Další výhody smontovaných kontejnerů vidí starosta i v jejich případném snadném přemístění.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Toto území může být kdykoliv během velmi krátké doby vyklizeno. Tyto unimobuňky můžeme použít kdekoliv na území města a toto území na Palackého nebude blokováno nějakou zástavbou.”

Z areálu už také před několika měsíci zmizel polorozpadlý dřevěný sklad, na jehož místě právě stojí nový montovaný objekt. Pryč brzy budou staré unimobuňky sloužící nyní zaměstnancům a další úpravy budou následovat.

Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Momentálně probíhá zpracování projektové dokumentace, jednáme se zřizovatelem o uvolnění finančních prostředků v příštím roce, tak abychom mohli pokračovat v revitalizaci střediska veřejné zeleně.”

Příštím krokem tak bude demolice nevyhovující plechové boudy, která slouží jako garáže. Tu nahradí nové přístřeší vhodné pro parkování i servis techniky.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Jeden z úkolů je, aby tento areál byl průjezdný. Zvláště separační dvůr, který bude průjezdný ze dvou stran, aby se občané na tomto dvoře nemuseli se svými vozidly složitě otáčet.”

Středisko městské zeleně má jednadvacet zaměstnanců. Pečují o travnaté plochy, dekorativní výsadbu a celkově se starají o estetický vzhled města.
Česká distribuční a.s. - Bílovec
Bílovec
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků