Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín prodává tři domy v blízkosti centra, doporučil to audit

Novojičínská radnice prodává tři domy v blízkosti centra. Záměr vyplynul z auditu ekonomické využitelnosti nemovitého majetku, který město nechalo loni zpracovat. Budovy lze využít k bydlení a částečně také k podnikání.

Jeden dům stojí na ulici Dolní brána a dva na Hoblíkově. Všechny tři jsou kousek od novojičínského centra. Jejich prodej doporučil radnici audit ekonomické využitelnosti nemovitého majetku ve správě bytového odboru, který nechala zpracovat loni na podzim.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Ten celkový stav našeho majetku z tohoto odboru je silně podfinancován. Zhruba jedna miliarda korun by musela být do toho majetku vložena, aby se dal do optimálního standardu.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Objekt na ulici Hoblíkova 3 jsme získali na základě výkupu areálu bývalého depa České pošty, takže tento objekt je pro město zbytný a proto se jej snažíme prodat.”

V dalších dvou domech jsou většinou byty nebo v přízemí prostor pro podnikání. Potřebují rekonstrukci a ta je pro městskou pokladnu příliš nákladná. Podmínkou prodeje ovšem je, aby větší část plochy stále zůstala zachována pro bydlení.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Dali jsme i podmínku, aby minimálně sedmdesát procent plochy zůstalo určeno pro bydlení, nikoliv ubytovací zařízení nebo ubytovny.”

Nabídková řízení na prodej domů obálkovou metodou běží do 21. října. Vyhlašovací cena je stanovena dle znaleckých posudků. Ke schválení prodeje vítěznému uchazeči by mělo dojít na prosincovém zastupitelstvu města.
NN Životní pojišťovna N. V., pobočka pro Českou republiku, pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 25 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Luboš Vilášek provozovna Vlčnov
Starý Jičín
od 150 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků