Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Milan Hnilička si prošel sportoviště a nastínil možné dotace

V Novém Jičíně se i díky státním dotacím podařilo opravit několik sportovišť. Radnice teď připravila i nový projekt revitalizace celé sportovní lokality. Vedení města jej nyní představilo vládnímu zmocněnci pro sport Milanu Hniličkovi.

Během posledních dvou let přispěl stát v Novém Jičíně na rekonstrukci několika sportovišť. Na opravu střechy zimního stadionu získalo město z ministerstva školství přes 25 milionů korun. Tělovýchovná jednota obdržela 21,5 milionu korun na revitalizaci haly ABC. Právě probíhající oprava fotbalového trávníku včetně atletických sektorů přijde na 36 a půl milionu korun, 70 procent částky pokryje dotace ministerstva, zbytek prostředků, 13 a půl milionu korun, platí město.

Jiří Strýček (ANO), poslanec, zastupitel Nového Jičín: “Já jsem hlavně rád, že se tady na novojičínském stadionu konečně pohnuly ledy, podařilo se na to zajistit peníze formou dotace a rekonstrukce stadionu v současné době probíhá. Do budoucna je to pak otázka umělé plochy na fotbal, která se musí komplexně zrekonstruovat, a v dlouhodobém výhledu je to celková revitalizace tohoto areálu.”

Radnice tedy chtěla také zjistit, jaké jsou další možnosti spoluúčasti státu na připravovaném projektu kompletní obnovy celé této sportovní lokality. Do Nového Jičína si pozvala vládního zmocněnce pro sport Milana Hniličku. Právě Národní sportovní agentura nyní oblast podpory sportu od ministerstva školství převzala.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Ten je pozvaný do Nového Jičína ze dvou základních důvodů. Abychom mu ukázali, co jsem za peníze “z Prahy” dokázali za dva roky vybudovat. Samozřejmě bychom rádi věděli, jaké jsou další možnosti spolupráce s touto Národní agenturou pro sport, protože máme v plánu vystavět novou multifunkční halu, halu na tenis a úpolové sporty. Chceme se domluvit na nějakém postupu a jsme hlavně zvědavi, jaké dotační tituly budou vypsány.”
Milan Hnilička, (bez pol. příslušnosti za ANO), poslanec, vládní zmocněnec pro sport: “Mám pocit, že tady je potenciál ke stvoření opravdu krásného sportovního areálu, dá se říct až možná i pro mezinárodní turnaje.”

Hrubý odhad nákladů na revitalizaci sportovní lokality je okolo 400 milionů korun.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Ty dotační tituly, co se týče města versus ministerstvo školství byly padesát na padesát. V tomto případě by tato akce pro naše akce nebyla ufinancovatelná. Z mého pohledu, každá akce, která je stoprocentní, je ideální, ale nejsem naivní. O tom se tedy dnes bude diskutovat, jestli to bude alespoň v poměru 75 ku 25, nebo 90 ku 10.”

Předseda Národní sportovní agentury později potvrdil, že v příštím roce by měly být vypsány dotační tituly, které by mohly pokrýt až 70 procent finančních nákladů na zamýšlenou výstavbu.
Česká distribuční a.s. - Odry
Odry
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - NJ
Nový Jičín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Bílovec
Bílovec
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků