Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fotbalový stadion v Novém Jičíně pokryl nový trávník, do konce roku jej olemuje tartan

Téměř šedesát let starý fotbalový stadion v Novém Jičíně se mění v moderní sportoviště. Položena už je nová travnatá plocha a škváru v atletických sektorech nahradí tartan. Rekonstrukci tělovýchovná jednota financuje z dotace státu a z peněz města.

Přestavba areálu letního stadionu v Novém Jičíně začala v červnu. Teď už je zhruba z 80 procent hotova. Uprostřed je položen nový přírodní trávník, pod kterým je vybudován umělý zavlažovací systém.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Travnatá plocha je ve finální podobě. Další stavbou je atletická dráha a sektory. Ta je momentálně v jedné vrstvě asfaltové směsi, na ni bude položena ještě jedna vrstva a pak položen tartan.”

Oprava fotbalového trávníku včetně atletických sektorů, které jsou majetkem tělovýchovné jednoty, přijde na 36 a půl milionu korun. 70 procent částky pokryje dotace ministerstva školství, zbytek prostředků, 13 a půl milionu korun, platí město.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Byť je tělovýchovná jednota spolkem, který nezřizuje město Nový Jičín, tak jsme si vědomi té situace, že spousta sportovišť je ve vlastnictví právě tělovýchovné jednoty, ale sportují na nich nejen členové sportovních oddílů, ale i neorganizovaná sportovní veřejnost.”

V areálu ještě zbývá nainstalovat část zastřešeného sezení. Hlavní divácká zóna prochází jen kosmetickým zásahem.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Došlo ke strhání těch původních šedesát let starých lavic. I na tribunu budou po zednické vysprávce namontovány právě stejné sedačky, které budou na těch menších tribunách.”

Hotovou stavbu má tělovýchovná jednota převzít nejpozději 15. prosince.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy