Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město na doporučení auditu prodává tři domy, dvě minuty od centra

Radnice prodává tři domy v blízkosti centra. Záměr vyplynul z auditu ekonomické využitelnosti nemovitého majetku, který město nechalo loni zpracovat. Budovy lze využít k bydlení a částečně také k podnikání.

Jeden dům stojí na ulici Dolní brána a dva na Hoblíkově. Všechny tři jsou kousek od centra města. Jejich prodej doporučil radnici audit ekonomické využitelnosti nemovitého majetku ve správě bytového odboru, který nechala zpracovat loni na podzim.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Ten celkový stav našeho majetku z tohoto odboru je silně podfinancován. Zhruba jedna miliarda korun by musela být do toho majetku vložena, aby se dal do optimálního standardu.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Objekt na ulici Hoblíkova 3 jsme získali na základě výkupu areálu bývalého depa České pošty, takže tento objekt je pro město zbytný a proto se jej snažíme prodat.”

V dalších dvou domech jsou většinou byty nebo v přízemí prostor pro podnikání. Potřebují rekonstrukci a ta je pro městskou pokladnu příliš nákladná. Podmínkou prodeje ovšem je, aby větší část plochy stále zůstala zachována pro bydlení.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Objekt na ulici Hoblíkova 32 je rodinný dům, kde se nachází šest bytů. Stávajícím nájemníkům nabízíme jiné byty k bydlení. Město má zájem, aby v tomto objektu byly nadále byty, dali jsme i podmínku, aby minimálně sedmdesát procent plochy zůstalo určeno pro bydlení, nikoliv ubytovací zařízení nebo ubytovny.”

Poslední dům je na adrese Dolní brána 26, přízemní prostory jsou pronajaty biliárovému klubu, v horním patře je jeden byt.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “U všech objektů byly určeny dny k prohlídce. U některých jsme měli až deset zájemců v ten daný okamžik. Uzávěrka nabídkových řízení všech tří objektů je 21. října do 16 hodin.”

Prodej domů je formou obálkové metody. Vyhlašovací cena je stanovena dle znaleckých posudků v rozmezí zhruba od 2 a půl do 3 milionů korun. Ke schválení prodeje vítěznému uchazeči by mělo dojít na prosincovém zastupitelstvu města.

Audit ekonomické využitelnosti nemovitého majetku městu doporučil, které budovy si má ponechat a opravit je, a kterých se má naopak zbavit nebo je nechat zdemolovat.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “My podle tohoto auditu jako podle podpůrného materiálu postupujeme. Některé objekty už byly v minulém roce zbourány. Učinili jsme pokus o prodej objektu na ulici Karla Čapka, který byl taktéž vyhodnocen jako zbytný pro město, nicméně prodej se nepodařil Objekt jsme ale od srpna pronajali, takže výnos v podobě nájemného zde je.”

Audit vypracovali úředníci města, za nepotřebné objektivně označil například i Hückelovy vily. Nicméně v jejich případě se vedení radnice řídí politickou shodou na jejich záchraně.
Česká distribuční a.s. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Odry
Odry
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků