Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poslední žádaný chodník v Loučce je hotov. Možná jej zaplatí dotace

Bezpečnost chodců v Loučce zvýšil nový chodník. Vede kolem hlavní frekventované silnice Císařská. Místní na něj čekali deset let. Město teď do konce roku očekává informaci, zda na jeho stavbu získá dotaci.

Chodníky jsou v místní části Loučce všude, kde je to dle osadního výboru potřeba. Ten poslední, v délce zhruba 100 metrů, byl kolaudován před pár dny. Vede podél hlavní ulice Císařská mezi křižovatkami s ulicemi Křenovou a Na Drážkách. Jeho stavbu žádali místní od roku 2010. Začala letos v létě.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Je pravdou, že tato akce byla dlouho žádaná ze strany občanů místní části Loučka. Byly s tím spojeny i majetkoprávní problémy, výkupy pozemků, proto i to povolovací řízení trvalo tak dlouho. Nicméně v uplynulých dnech byla ukončena tato investiční akce. Hodnota této stavby je 2,6 milionů korun s tím, že v srpnu byla podána žádost o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu v rámci programu bezpečnost dopravě. Koncem roku bychom měli vědět, jestli jsme úspěšní. Pokud bychom byli, tak až 95 procent uznatelných výdajů by bylo možné hradit z této dotace.”
Jaroslav Kotas (KSČM), předseda osadního výboru v Loučce: “Loučka v podstatě je zachodníkovaná celá a o tento chodník jsme usilovali, protože je to velmi nebezpečné inkriminované místo, deset roků. Pro nás, pro Loučku je velmi důležitý. Děti tady chodí do školky, je tu rušná křižovatka, benzinka a tak dále.”

Nový chodník, který je důležitý i proto, že vede k autobusové zastávce, má na povrchu vodící linie pro nevidomé a slabozraké. Součástí stavby bylo posunutí příkopu, vytvoření opěrné zídky a vydláždění kontejnerových stání na odpadní nádoby.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 21 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Bílovec
Bílovec
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry