Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bílý kříž ve svahu nad Odrami je poděkováním i nadějí

Na svahu kopce u Oder na Novojičínsku se nově tyčí pandemický kříž. Symbol z bílého mramoru má připomínat aktuální složitou situaci, a všechny, jejichž životy ovlivnila. Současně má také lidi motivovat k procházkám po okolí.

Více než dva metry vysoký pandemický kříž z bílého mramoru je na svahu Tošovického kopce vidět už z dálky. Nechala jej zde vztyčit Římskokatolická farnost v Odrách.

Petr Kuník, farář Římskokatolické farnosti Odry: “My jsme ten kříž stavěli s určitou vděčností všem, kteří s tou pandemií bojovali a neustále bojují. Kteří překročí své vlastní zájmy. Je to poděkování zdravotníkům, hasičům, policistům i těm dobrovolníkům u šicích strojů.”

Podobných křížů je v Odrách a okolí mnoho a jsou vždy spojeny s tragickými událostmi jedinců nebo i s povodněmi a válkami. Tento nový vznikl jako dar místních farníků a má také lidi motivovat k procházkám. Svůj účel, jak je vidět, plní. Vystoupala k němu i paní Hermína Rossmanithová z Karviné.

Hermína Rossmanithová, Karviná: “Moc pěkný, krásný. A je tu výhled na celé Odry.”

Vedle kříže přibude ještě lavička, aby si lidé po výstupu na kopec mohli odpočinout a také si vychutnat pohled na Oderské vrchy a Odry samotné.

Kříž je z biblického pohledu symbolem naděje. Toto poselství obsahuje i citát na bílém mramoru: “Ve světě máte soužení, ale vzchopte se. Já jsem přemohl svět.”


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků