Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

U Starého Jičína se převrátil kamion, do přívěsu narazilo osobní auto

U Starého Jičína na silnici I/48 se v pátek odpoledne převrátil kamion s přívěsem. Po nehodě skončil v protisměru a vysypal náklad dřevěných štěpek. Do přívěsu poté narazilo osobní auto, dva lidé z něj skončili s lehkým zraněním v nemocnici. Průjezd místem byl na dlouhé hodiny omezen.

Na první pohled hrozivě vypadající nehoda se stala u Starého Jičína těsně před 14. hodinou.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Kamion jel od Hranic na Moravě, řidič se zřejmě dostatečně nevěnoval řízení, sjel na krajnici, kde zavadil o svodidla a následně se snažil vrátit zpět."

To ale způsobilo, že se tahač dostal do protisměru a i s přívěsem se převrátil na bok. V protisměru jela v tu chvíli Škoda Felicia, která do přívěsu narazila. V autě seděli dva lidé.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Řidič kamionu utrpěl šok, řidiče a spolujezdce z Felicie odvezla sanitka s lehkými zraněnými do nemocnice."

Velkým štěstím bylo, že kamion převážel jen dřevěné štěpky a ne například jiný těžký náklad. A také, že jinak poměrně frekventovaná silnice byla v tu dobu téměř prázdná.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Ke kolizi došlo v místě mezi sjezdy a nájezdy na silnici I/48, tím pádem jsme nemuseli silnici uzavírat, průjezd je pouze omezen."

Jak přesně se nehoda stala zjišťují policisté, hasiči na místě pomohli se zajištěním kamionu a zabránili úniku pohonných hmot.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Kompletní odklizení nehody i s vyproštěním kamionu zajistil velmi ochotně majitel přepravní firmy."

Podle odhadů by mohla být silnice plně průjezdná kolem 21. hodiny.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků