Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chodec v Karviné přebíhal silnici mimo přechod a srazilo ho auto

  • Karviná,

K vážné dopravní nehodě spěchali v pátek v podvečer záchranáři a policisté do ulice Rudé armády v Karviné. Chodec se psem tady přebíhal silnici a srazilo ho auto. V kritickém stavu ho vrtulník přepravil do ostravské nemocnice.

Nehoda byla záchranářům ohlášena zhruba po čtvrt na sedm večer. Do ulice Rudé Armády v Karviné okamžitě vyjela sanitka a vzlétl vrtulník z Ostravy.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "66letý chodec přebíhal se psem mimo přechod pro chodce a zřejmě si nevšiml projíždějícího osobního vozu značky Volkswagen Bora."

Podle svědků byl sražený muž v bezvědomí. Vrtulník ho pak v kritickém stavu přepravil do ostravské fakultní nemocnice. Nehodu bohužel na místě nepřežil pes majitele.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Šestašedesátiletému muži začali poskytovat základní první pomoc strážníci městské policie, kteří byli na místě události před profesionálními týmy ZZS. Pacient utrpěl vážné poranění hlavy, jevil známky poruchy vědomí. Záchranáři mu poskytli přednemocniční neodkladnou péči a připravili jej k transportu do zdravotnického zařízení. Vrtulník jej poté šetrně přepravil do ostravské Fakultní nemocnice a předal do péče lékařů tamního urgentního příjmu.
Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "U 53letého řidiče osobního vozu byla provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem."

Přesná příčina nehody je dál předmětem policejního vyšetřování.
Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků