Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnici chybí personál, ale situaci zvládá. Bez problémů fungují policie, hasiči a sociální služby

Krizový štáb aktivovaný v souvislosti s koronavirem se v Novém Jičíně sešel v říjnu už po páté. Z bezpečnostních, a také z časových důvodů jedná formou videokonference. Situace ve městě je stabilizovaná. Zvládá ji i nemocnice, i když s nedostatkem personálu.

Zatím poslední videokonference krizového štábu se v Novém Jičíně konala 29. října. Zástupci města a záchranných složek aktuálně vyhodnotila situaci na Novojičínsku. Ve městě fungují sociální zařízení a služby, v provozu jsou mateřské školy a pro děti pracovníků záchranného systému Základní škola Tyršova. Aktuálním problémem, o který se musí město postarat, jsou nakažení lidé bez domova.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Zatím pozitivní člověk bez přístřeší je v Novém Jičíně jeden. Má tak vážné zdravotní komplikace, že je hospitalizován v nemocnici.”

Také situace v novojičínské nemocnici byla tématem videokonference, podle předsedy představenstva Milana Leckéše ji zdravotníci zvládají.

Milan Leckéši, předseda představenstva, Nemocnice Agel Nový Jičín: “V této chvíli máme v nemocnici vyčleněnou kapacitu 84 lůžek, z čehož je 10 na jednotce intenzivní péče. Obsazenost je v této chvíli 67 pacientů, šest těch pacientů je na umělé plicní ventilaci.”

Kapacitu pro covid pacienty se daří zvyšovat vyčleněním dalších lůžek z jiných oddělení, naposledy například z oddělení ORL. Stejně jako v jiných zdravotnických zařízeních, i tady chybí personál.

Milan Leckéši, předseda představenstva, Nemocnice Agel Nový Jičín: “Samozřejmě přivítáme a máme tady už i některé dobrovolníky. Máme zde samozřejmě i mediky a žáky zdravotní školy, za což děkuji.”

Nemocných je průběžně zhruba 60 až 70 zaměstnanců nemocnice, z toho okolo 20 jsou lékaři Jak Milan Leckéši dále pokračoval, v nemocnici se nadále starají také o ostatní akutní pacienty. 

Milan Leckéši, předseda představenstva, Nemocnice Agel Nový Jičín: “Vzhledem k tomu, že fungujeme jako onkologické centrum, a onkologickou operativu považujeme za akutní, takže v lehce omezené míře provádíme i onkologickou operativu. Zatím se to dá zvládnout, ale každý den se rozhodujeme podle počtu personálu.”

Naopak pro tuto chvíli jsou bez personálních problémů hasiči, kteří dle údajů z 29. října neměli nikoho pozitivního a ni v karanténě.

Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín: “Mámě obě dvě jednotky plně akceschopné.”
Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín:  “Co se týče městské policie, máme v současné době stabilizovaný tým. Nikoho nemáme covid pozitivního ani v karanténě.”

Strážníci už ale více důsledněji začali řešit přestupky proti vládním opatřením.

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín:  “Většinou se snažíme věci řešit domluvou, máme uložených asi pět až šest pokut.”

Město má pro úřad a všechna svá zařízení dostatek ochranných prostředků. Technické služby, stejně jako na jaře, plošně dezinfikují některá veřejná prostranství, lavičky, dětská hřiště, odpadkové koše, popelnicová stání a autobusové zastávky.

V souladu s usnesením vlády funguje městský úřad pro občany v omezeném režimu.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Dva dny v týdnu po pěti hodinách, to znamená v pondělí a ve středu, jeden den dopoledne, jeden den odpoledne. Po předchozí domluvě také obsluhujeme klienty i v jiných dnech. Nicméně po zkušenostech z minulých týdnů můžeme konstatovat, že i v pondělky a středy se na úřadu kumuluje velké množství lidí, zejména na agendě občanských průkazů, cestovních dokladů a na odboru dopravy. takže tímto bychom chtěli vyzvat občany, aby městský úřad navštěvovali opravdu v nevyhnutelných případech. “

Poslední souhrnné údaje, co se týče počtu covid pozitivních osob ve městě, jsou z 27. října.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Konkrétně v Novém Jičíně je to 405 pozitivních lidí. Do dnešního dne je to 133 uzdravených osob, Chtěl bych apelovat na všechny občany města, aby dodržovali daná opatření a chránili tím nejen sebe, ale i naše blízké.”CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Odry
Odry
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

IBEX Security s.r.o. - pracoviště Mořkov
Mořkov
od 15 200 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků