Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Darované potraviny zůstanou zdejší Charitě, pomohou místním lidem v nouzi

Novojičínská radnice se zapojila do potravinové sbírky. Pořádána byla u příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby. Shromážděné těstoviny, rýže a další produkty pomohou přímo v místě konání, ve zdejší Charitě.

Trvanlivé potraviny mohli zaměstnanci městského úřadu, příspěvkových organizací a další zájemci přinášet na sběrné místo v průběhu tří dnů na konci října.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Očekávali jsme větší zapojení, zřejmě to bylo způsobeno i tou dobou a nouzovým stavem. Ale jsme rádi, že dnes můžeme nasbíraní potraviny předat Charitě Nový Jičín, protože lidem, kteří se zapojili, velmi záleželo na tom, aby to nasbíraná pomoc sloužila občanům Nového Jičína.”
Tomáš Horák, Charita Nový Jičín: “Děkujeme všem, kteří přispěli. Sbírka bude sloužit všem, kteří ti potřebují, všem klientům, chudým rodinám.”

Do sbírky města se zapojily například také pracovnice úřadu práce, oddělení dávek pro osoby se zdravotním postižením. Důležité bylo, aby lidé přinášeli trvanlivé potraviny, a aby nebyly prošlé.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: ”Preferovaly se věci, které slouží dětem, nejen hygienické prostředky, plenky, ubrousky a tak dále, ale i výživy pro děti, třeba instantní kaše.”

Tuto sbírku v podzimním termínu každoročně pořádá Potravinová banka v Ostravě u příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby. Zásobárnu potravin ovšem Charita doplňuje průběžně.

Tomáš Horák, Charita Nový Jičín: “Do potravinové sbírky přispívají každodenně některé obchodní řetězce. Dále je potravinová sbírka, která se skládá z darů, které se organizují několikrát za rok.”

Z potravinové sbírky uskladněné v sídle Charity také například čerpají sociální pracovníci radnice, kteří v akutních případech zásobují osoby v nouzi.
Česká distribuční a.s. - Odry
Odry
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - NJ
Nový Jičín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Odry
Odry
od 91 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků