Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci lidem spíše domlouvají, když to nepomůže, udělí pokuty

Strážníci městské policie se prioritně snaží porušení vládních opatření řešit domluvou. Udělili už ale také první pokuty. Především za nedodržení povinnosti mít zakrytá ústa i nos a také za porušení zákazu vycházen

Klasická pochůzková činnost strážníků má od vyhlášení nouzového stavu novou náplň - musí dohlížet na případné porušení vládních nařízení. Městská policie v měsíci říjnu řešila v Novém Jičíně 41 těchto prohřešků. Nejčastěji nedodržení povinnosti mít zakrytá ústa a nos v situacích, kdy je to vyžadováno.

Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín: “Udělili jsme pokuty ve výši 15 tisíc korun. Samozřejmě jsme řešili i lidi, kteří nedodržovali zákaz vycházení od devíti večer do pěti hodin do rána. Tam jsme ve většině případech udělili domluvy, ale dali i blokové pokuty.”

Noční výletníky přistihli strážníci 4.

Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín: “Samozřejmě se vždy snažíme přihlížet k tomu, jaké důvody ten člověk k tomu porušení má. Ve většině případů jsme používali domluvy, ale někdy domluva nestačí.”

Dalších 16 osob, a to především z řad lidí bez domova, strážníci napomínali za konzumaci alkoholu na veřejnosti.

Například v úterý po půlnoci zaměstnal strážníky silně opilý muž, který nebyl schopen chůze a ohrožoval sebe i své okolí. Orientační dechovou zkouškou u něj bylo zjištěno více než tři promile alkoholu. Po vyšetření v nemocnici strážníci muže převezli do protialkoholní záchytné stanice v Opavě. Porušení protiepidemických opatření mohou policisté a strážníci pokutovat na místě až do výše 10 000 korun, případně věc předat správnímu orgánu.

Na přelomu října a listopadu svou pozornost strážníci zaměřili také na hřbitovy.

Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín: ”Samozřejmě v období dušiček jsme kontrolovali několikrát denně hřbitovy, ve dne i v noci, aby nedocházelo ke krádežím z hrobů, a aby nedocházelo k vykrádaní aut, které lidé odstaví a jdou si odnést květiny na hrob.”

V těchto souvislostech ovšem městská policie žádné přestupky nezaznamenala.
ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 26 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - NJ
Nový Jičín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Thomas Sean Noble - Městská tržnice Nový Jičín
Nový Jičín
od 95 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků