Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zahrada v novojičínské školce podpoří pohyb i smysly

Kompletní revitalizaci má za sebou mateřská škola Jubilejní v Novém Jičíně. V loňském roce nechalo město opravit budovu, teď na podzim skončila rekonstrukce zahrady. Děti mají k dispozici sportovní i smyslové prvky.

Nové tartanové víceúrovňové hřiště, dráhy pro koloběžky, bludiště nebo tunel z vrbového proutí. To vše a další prvky nabízí dětem novojičínské mateřské školy Máj na ulici Jubilejní zrekonstruovaná zahrada. Práce skončily před pár dny a mohou si ji užít ještě před nástupem zimy.

Jana Vrbová, ředitelka MŠ Máj Nový Jičín: “Měli jsme snahu, aby ta zahrada byla jak pro sport, tak i pro smyslové vnímání a prožitkové učení. Takže celá zahrada má větší užitečnost a více prvků, které děti mohou využívat.”
děti MŠ Jubilejní: “Mi se nejvíce líbí ten tunel. Mně tunel a bludiště. Skluzavka.”

Odhadované náklady na revitalizaci zahrady byly kolem 3 a půl milionu korun. Výběrovým řízením se podařilo cenu snížit o 400 tisíc.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Já jsem především rád, že se každý rok daří opravovat nějakou zahradu mateřské školy. Postupně se je snažíme revitalizovat všechny s tím, že šest už máme za sebou.”

Stejně tak město rekonstruuje i samotné budovy školek. Tato na ulici Jubilejní získala v loňském roce nový plášť a okna, což v důsledku znamenalo také snížení energetické náročnosti objektu.
R cars prodej s.r.o. - provozovna
Bílovec
od 33 000 Kč/měsíc

Detail

Úřad práce České republiky - kontaktní pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 21 260 do 31 240 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Odry
Odry
od 91 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků