Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den válečných veteránů uctili Novojičínští tichou vzpomínkou

Den válečných veteránů 11. listopad se v České republice připomíná od roku 2001. Letos poprvé, kvůli epidemickým opatřením, se vzpomínkové akty konaly jen ve velmi omezeném rozsahu. Několik lidí s květy vlčích máků na klopě bylo vidět u pomníku Obětem válek na hřbitově v Novém Jičíně.

V tichosti, bez české hymny, proslovů a následně společenských setkání a besed ve školách uctili veterány obou světových konfliktů a také z novodobých bojů v Novém Jičíně. Zástupci města, armády, legionářů a svazu bojovníků za svobodu jen položili kytice a zapálili svíčky u pomníku Obětem válek.

Emílie Bartoňová, ČsOL Nový Jičín: “Pravdou je to, že z té druhé světové války se dnes nemůže nikdo zúčastnit vzhledem k věku, a také vzhledem k té virové situaci. Přesto to nelze nějak opomenout.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “I v této těžké době, kdy platí různá omezení a pravidla, lidé si nemohou užít života, tak jak by si zasloužili, je třeba připomínat i ty útrapy a ty války. Je třeba si říct, že ta svoboda a mír nejsou samozřejmostí.”

Z městského hřbitova se malá skupina lidí s kyticemi vydala ještě k pomníku v místní části Žilině.

Při tom na letošní rok, kdy uplynulo půlkulaté výročí konce 2. světové války, měla zdejší jednota československé obce legionářské daleko větší plány. Poprvé v květnu, podruhé teď na podzim musela zrušit velkou akci s historickými ukázkami bojů.
Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 21 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

R cars prodej s.r.o. - provozovna
Bílovec
od 33 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků