Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Železniční přejezd, který by zrychlil průjezd Novým Jičínem, zůstane dále zavřený

Myšlenka na zprovoznění železničního přejezdu v ulici Jeremenkova v Novém Jičíně se zřejmě definitivně rozplývá. Ministerstvo dopravy rozhodlo, že se tímto plánem nebude dále zabývat. Důvodem je komplikované řešení a jeho finanční náročnost.

Plynulejší průjezd Novým Jičínem, zejména v době dopravní špičky. To byl hlavní důvod, proč město od poloviny devadesátých let a naposledy od roku 2017 znovuoživilo plán na zprůjezdnění železničního přejezdu v ulici Jeremenkové. Uzavřen byl v roce 1984.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Je pravdou, že i naše vedení města mělo eminentní zájem, aby se tento dopravní tok zprůjezdnil, aby se odlehčilo dopravnímu toku směrem na Šenov a Suvorovovu ulici. Bohužel ideově ministerstvo dopravy je zásadně proti.”
Tomáš Polák, tiskový mluvčí SŽDC: “Důvodem je velmi komplikované technické řešení. To by znamenalo rozsáhlou úpravu pozemních komunikací ve vztahu ke vzdálenosti křižovatek. Současně by muselo být upraveno kolejové rozvětvení ve stanici i navazující okolí, tak aby byly dodrženy normové rozhledové poměry.”

Úrovňové zprůjezdnění přejezdu by stálo kolem 50 milionu korun. Po jednáních s ministerstvem dopravy a správou železnic nechalo město dokonce zpracovat analýzu mimoúrovňového řešení.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Tam se to ukázalo, jako nadjezd v podstatě nerealizovatelný z hlediska norem, podjezd zhruba za 60 milionů korun, takže taktéž nad rámec možností města.”

Radnice bude dále jednat s Českými drahami alespoň o estetizaci daného místa a lepší bezpečnosti pro pěší a cyklisty.
CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Bílovec
Bílovec
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků