Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté v režimu on-line varují studenty před kyberkriminalitou

V Moravskoslezském kraji se podařilo propojit on-line projekty policie a střední školy. Policisté spustili “na dálku” preventivní program o kyberkriminalitě. Jako jedni z prvních přednášku vyslechli studenti z Nového Jičína, kteří ji zařadili do svých workshopů v rámci Erasmu.

Distanční výuka je už několik týdnů samozřejmostí na všech stupních škol. K této formě vzdělávání v oblasti prevence přistoupila i policie v Moravskoslezském kraji. Jednu z prvních on-line přednášek na téma kyberkriminalita a kyberšikana si vyslechli studenti střední školy Educa v Novém Jičíně.

Právě bezpečné chování na internetu, zejména v současné době, kdy na něm tráví daleko více času, zajímalo studenty nejvíce.

Petr Směták, preventista PČR MS kraje: “Ptají se na to, co mohou spáchat ve virtuálním světě ať na internetu nebo na sociálních sítích. Zajímají se také o autorská práva, co se týče stahování filmů a podobně.”

Přednáška policejního preventisty ovšem v této škole splnila i další účel. Byla součástí workshopu v rámci Týdne odborných dovedností projektu Erasmus+.

Aleš Medek, ředitel SOŠ Educa Nový Jičín: “Kolegyně vymyslela projekt Den digitálních technologií. Jeho součástí bylo šest workshopů, které původně měly být ve škole. Protože jsme o ně nechtěli přijít, měli jsme je už naplánované, přesunuli jsme je do toho on-line prostředí.”

Po střední škole Educa si už distanční přednášku preventistů vyslechli také studenti zdejšího gymnazia. Videa s varováním před kyberkriminalitou a před dalšími riziky jsou volně ke zhlédnutí na webu a facebooku policie.
P.I. Transport s.r.o. - pracoviště Planiska CO sklady
Frenštát pod Radhoštěm
od 45 000 do 70 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Bílovec
Bílovec
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků