Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letošní tichý 17. listopad křísí vzpomínky na loňský happening

17. listopad připomnělo město jen skromným aktem u pamětní desky Obětem komunismu. Veřejné setkání občanů se vzhledem k vládním opatřením konat nemůže. V následujícím sestřihu tedy zavzpomínáme na loňské oslavy 30. výročí sametové revoluce.


Den boje za svobodu a demokracii - to je oficiální název 17. listopadu v českém kalendáři. Představitelé radnice si jej letos už v pondělí 16. připomněli kvůli vládním omezením jen položením kytice u pamětní desky Obětem komunismu na úřední budově v Divadelní ulici.

Zato v loňském roce, kdy jsme slavili 30. výročí pádu totality, proběhl na náměstí velký happening. Protože je tento den označován také jako Mezinárodní den studentstva, oživila loňská akce nejprve také dramatické události 17. listopadu 1939. Uzavření vysokých škola a vznik Mezinárodního dne studentstva tu připomněl ukázkou místní Klub vojenské historie FENIX spolu s dalšími dobrovolníky.

Součástí programu, který už se dále zaměřil na listopad 1989, byla výstava fotografií z novojičínských událostí sametových dnů, ve vestibulu radnice vznikl obývák Václava Havla, kde lidé četli ukázky z děl Václava Havla. Zdejší Divadlo bez portfeje nastudovalo část Havlovy Audience. Závěr happeningu patřil koncertu legendární skupiny The Plastic People of the Universe.
Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Odry
Odry
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - NJ
Nový Jičín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků