Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínský Fokus je opět v akci, inspiruje k pohybu a dobré náladě

Do on-line režimu přepojené Středisko volného času Fokus v Novém Jičíně opět vyzývá své příznivce k akci. Děti i dospělé vybízí na sociálních sítích ke sportovním a tvůrčím aktivitám. Současně také nabízí pomoc seniorům, třeba s nákupy.

Klubovny novojičínského Střediska volného času Fokus jsou už zase kvůli vládním opatřením několik týdnů prázdné. Aby zařízení se svými příznivci neztratilo kontakt, opět se přepnulo do on-line režimu, a stejně jako na jaře se jim snaží zpříjemnit volný čas zveřejňováním různých úkolů.

Monika Vindišová, SVČ Fokus Nový Jičín: “Po krátké přestávce přicházíme s další sérií videí Fokusáci v akci. Výzvy se budou týkat sport, tvůrčích činností, máme tady připravenou i malou ukázku deskových her, co si mohou rodiče s dětmi zahrát.”

Úkoly jsou vyhlašovány v úterý a ve čtvrtek na facebooku a webu volnočasového zařízení. Stačí se při jejich plnění vyfotit nebo natočit a to přidat pod příspěvek. Zadání jsou koncipována tak, aby se mohli zapojit i senioři, ke kterým směřují také další aktivity Fokusu. Například zajištění nákupu těm, kteří z důvodu karantény zůstali doma, nebo speciální videa.

Dana Dokládalová, SVČ Fokus Nový Jičín: “My jsme pro seniory připravili takový seriál videí, buď tvořivých, nebo kde si s námi mohou zacvičit. V neposlední řadě jsme také nyní rozjeli akci s přáníčky k Vánocům.”

Vytvořit přání pro starší lidi, často osamělé, může kdokoliv. Fantazii se meze nekladou. Pro ty, kdo by tápali, je na webu Fokusu připraven vzorník i s texty.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy