Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V covidem zasaženém Domově Duha v Novém Jičíně pomáhají vojáci a lektoři z Fokusu

Nemoc covid-19 se rozšířila mezi klienty a zaměstnance novojičínského Domova Duha, kde se starají o seniory a osoby se zdravotním postižením. S každodenní péči zde nyní pomáhají vojáci a další dobrovolníci. Poděkovat jim přijel náměstek hejtmana Jiří Navrátil.

V Domově Duha v Novém Jičíně, který je zařízením kraje, pečují zhruba o 90 seniorů a osob se zdravotním postižením. Větší polovina z nich je nechodících. PCR testy tu před několika dny prokázaly 37 klientů nakažený covidem-19 a 32 lidí z personálu. Na místě pomáhá pět vojáků.

Dana Jančálková, ředitelka Domova Duha Nový Jičín: “Situace u uživatelů se zlepšuje, ale personál, to je složité, takže si budeme znovu žádat o vojáky: Ti, co tu jsou, budou končit 23. listopadu a od 24. bych chtěla opětovně vojáky, protože potřebuji uvolnit ruce právě tomu personálu.”

Zdeněk Kubelka, Armáda ČR: “Jsme tady za účelem pomocných prací ohledně vynášení odpadu, úklidu a dezinfekce prostor.”

Pomáhají tu, třeba v prádelně, ale i další dobrovolníci, lektoři zdejšího Střediska volného času Fokus, které je teď zavřené.

Monika Vindišová, SVČ Fokus Nový Jičín: “Ve chvíli, kdy jsme se dozvěděli, že ta situace tady v Domově Duha je taková jaká je, tak jsme se rozhodli pomoci. Ale já si myslím, že tu hlavní chválu si zaslouží především všichni zaměstnanci.”

Pomoc vojáků i Fokusáků ocenil přímo na místě náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Navrátil.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje pro sociální oblast: “ Velké poděkování těmto a ostatním lidem, kteří pomáhají v tuto dobu v různých našich zařízeních na území Moravskoslezského kraje.”

V sociálních a zdravotních zařízeních v kraji je nasazeno více než 90 dobrovolníků, kteří jsou proškoleni ADROU.
Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Bílovec
Bílovec
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - NJ
Nový Jičín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků