Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín hledá úspory v projektu dostavby kulturního domu

Jak účelně dokončit přestavbu kulturního domu v Novém Jičíně a najít v projektu úspory. Tyto otázky řeší pracovní skupina složená z koaličních i opozičních zastupitelů. Své stanovisko má vedení města předložit příští rok na jaře

Kulturní dům vzniká v Novém Jičíně přestavbou čtyřicet let staré přístavby Hotelu Praha. Ta v první etapě dostala za 22 milionů korun zateplenou fasádu a okna. 70 milionů má teď podle projektu stát interiér a vnitřní vybavení, a dalších 18 milionů korun audiovizuální technika.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Proto byla ustavena v lednu tohoto roku pracovní skupina, která má za úkol zrevidovat projektovou dokumentaci s cílem najít úspory zejména v té investiční části.”
Martin Gazda (SZ/TOP 09), zastupitel Nového Jičína, předseda pracovní skupiny: “Poměrně velké emoce budil projekt audiovizuální techniky. Tam se nám spoluprací s předními českými odborníky na techniku kulturních domů podařilo najít úspory až do výše asi pěti milionů korun.”

Velkým problémem je také především hlavní sál, ve kterém ruší výhled nosné sloupy. Pracovní skupina nechala vytvořit statickou analýzu na odstranění alespoň dvou z nich v přední části.

Jiří Klein (ČSSD), zastupitel Nového Jičína: “Nakonec jsme zjistili, že ta úprava, odstranění těch dvou sloupů, by vyšla na zhruba až šest milionů korun, což se vám zdálo už neefektivní.”

Zásah do statiky by navíc změnil využití patra nad hlavním sálem, kde by nutné překlady zasáhly do prostoru plánovaného pro menší sál, šatny a kanceláře. Svůj kompletní výstup předloží pracovní skupina radě města na jaře příštího roku. Návrh rozpočtu na rok 2021 tak zatím počítá s částkou na aktualizaci projektu a vybudování trafostanice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy